Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

V nové strategii se ujmete vedení jednoho z kmenů a provedete ho lidskou historií. Přežije mor, zimu nebo nájezdy nepřátel?

Ancient Cities

Ancient Cities FOTO: www.ancient-cities.com

Dnešní svět je pro talentované vývojáře a lidi s dobrými nápady jako dělaný. Můžou využít řady crowdfundingových stránek, vybrat peníze a naplno se pustit do práce. Mezi takové nadšence patří i studio Uncasual Games, kteří se vrhli hned na dva weby a svůj projekt bez problémů zaplatili.

Svět jako na dlani

Taky aby ne, do podobného projektu se ještě nikdo před nimi nepustil. Jde o survival hru, která se zaměřuje na historii a realismus. Začínáte v pravěku, tedy v době, kdy ještě lidé žili roztroušení v kmenech, živili se sběrem bobulí a lovem zvířat. O jedno takové uskupení se budete starat.

Musíte jej udržet při životě a naučit se reagovat na vnější podněty. Příroda totiž umí být velice krutá a pokud s ní nebudete umět "vyjednávat," můžete se dočkat brzkého konce. Vaši skupinu lidí může z původního sídla vytlačit katastrofy či nehostinné počasí.

Život vám budou znepříjemňovat i nemoci. Pokud nebudete mít dostatek jídla, vypukne hladomor, lidé se mohou nakazit virovými nemocemi nebo otrávit. K zajištění spokojenosti obyvatelstva tedy musíte zajistit dostatek potravin, vody a také spánku.

Celý svět nebude hned od začátku přístupný. Pokud budete chtít najít nejlepší místo pro život, musíte do světa vyslat patroly, které najdou další atraktivní místa pro život. Musíte mít ale na paměti, že tu nejste sami.

Civilization v jiném kabátku

Hlavním pilířem celého titulu bude stavění měst. Na počátku budete mít k dispozici jen jednoduché budovy z větví a palisády, postupem času ale objevíte nové technologie a postupy, které vám umožní vylepšit stávající domy i obranu města.

Vývojáři chtějí vytvořit něco jako Civilization v real-time kabátku. Nejprve začnete v hlubokém pravěku a budete postupovat dál do středověku. O dalších obdobích vývojáři ještě nemluvili, ale předpokládáme, že dál než do raného novověku se neodváží.

Uncasual Games toho plánují opravdu hodně a proto nemůžeme očekávat, že by Ancient Cities v nejbližší době vyšlo. Datum vydání je předběžně stanoveno na prosinec příštího roku s tím, že pokud vyberou dostatek peněz, může jeho vývoj výrazně zkrátit. Chcete tvůrcům pomoct? Tak zamiřte na Indiegogo.com.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.