Pronikněte do mysli vrahů v nejnovější hře od tvůrců Layers of Fear

Co byste dělali, kdyby se někdo dostal do vaší hlavy a využil nejniternějších obav proti vám? Na to vám odpoví >observer_

Observer

Observer FOTO: Steam

Píše se rok 2084. Svět byl zničen a jeho zbytky si uzmuly největší korporace, které nyní tahají za nitky moci. Do tohoto rozhádaného světa jste vržen vy, policista se speciálním kouskem hardwaru v těle, díky němuž jste schopní proniknout do mysli kteréhokoliv nebožáka a z jeho pochroumané mysli vykřesat důkazní materiál.

Jelikož se jedná o horor, očekávejte pořádně tísnivou atmosféru. Tu vám navodí hned samotný úvod, kdy hlavní hrdina začne mluvit se svým synem, který už je (nejspíše) v tu chvíli mrtvý. Do toho ještě hraje nepříjemná hudba a Lazarski mění nepříjemným způsobem hlas. Přesně to hra umí - navodit ve vás nepříjemný pocit...

K parádní atmosféře dopomáhá i samotné grafické zpracování. To je na velmi vysoké úrovni a uzavřené lokace, do nichž se dostanete, dokonale vykresluje. Těšte se na město plné futuristických neonů či neochotné lidi, kteří vás nemají příliš v lásce.

Když přejdeme k hratelnosti, tak ta nás během prvních několika hodin zvláště neoslnila. Máte k dispozici tzv. Bio vizi, s níž můžete snímat biologický materiál včetně krve a mrtvých těl, zatímco tu druhou zase využijete k sbírání informaci o ostatních předmětech. S ním můžete naskenovat například procesor, fotografii nebo čipovou kartu.

A takhle chodíte od jednoho bodu k druhému a snímáte, dokud hrdina nenarazí na potencionálního viníka či svědka, kterému pak doslova vysaje z hlavy veškeré informace. A právě tato část patří mezi ty nejintenzivnější a zároveň nejzábavnější.

Na zhodnocení hry je ještě brzy, protože jsme mu nevěnovali dostatek času, ale zatím svůj potenciál během prvních několika desítek minut rozhodně ukázala. Na recenzi se můžete těšit ke konci tohoto týdne.

Témata: Observer | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pronikněte do mysli vrahů v nejnovější hře od tvůrců Layers of Fear

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.