Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

Dnešní technologie umožňují vytvářet rozsáhlé otevřené světy obohacené o krásnou grafiku, živý ekosystém a rozvoj postavy. Poslední roky proto mají fanoušci RPG her doslova žně. A díky Kickstarteru mohou být ještě bohatší.

Exzore: The Rising

Exzore: The Rising FOTO: YoutTube

Rozmanitý svět

Na této crowdfundingové platformě se totiž objevil další zajímavý počin s názvem Exzore: The Rising. V něm se podíváme do fiktivního středověkého světa Eogaan, který je rozdělen do čtyřech rozsáhlých oblastí. Nejvíce majestátní je velkoměsto Kymoria, ale podíváte se i do zasněžených hor, Cihirských močálů nebo na Křižovatku (Crossroads).

V Eogaanu najdete spoustu mýtických hradů, nebezpečných kobek, ruin, řídce obydlených osad, hustých lesů a sociálních tříd. Hra bude jasně dávat najevo, kdo má více peněz a kdo se rok od roku spoléhá na svou úrodu.

Vládu nad Eogaanem si rozdělila čtveřice rodin. Kimoriané jsou inteligentní, bohatí, ale zároveň chamtiví. Krotové jsou jejich naprostým opakem. Penězi zrovna neoplývají, protože jsou nucení žít v nehostinných bažinách. Vynenové jsou skvělí kováři a mistři těžkých zbraní, zatímco frakce Cronpheetů sází spíše na vykrádání hrobek a vzájemnou soudržnost.

Ve hře se budete moct k jedné z nich přidat. Každá z nich si pro vás přichystá speciální sadu úkolů, odměn, benefitů a schopností. Musíte ale mít na paměti, že práce pro jeden z domů zároveň snižuje reputaci u zbylých třech. Pokud nebudete rozvážní, můžete na to tvrdě doplatit.

Královská stráž

V Exrore: The Rising dostanete na starost vysoce postaveného příslušníka královské stráže Damiena Cliveho. Ten padne do léčky připravené jeho vlastními muži a spolu s králem téměř zahyne. Ze zranění se ale dokáže zotavit a vydá se na cestu za obnovou své pošramocené cti.

V průběhu bude vaše postava, stejně jako v každém správném RPG, procházet osobním rozvojem. Za boj a průzkum budete dostávat body zkušeností, které můžete utratit ve čtyřech stromech dovedností. Strážce vám pomůže se správným zacházením s dlouhými meči, Válečník zase se sekerami a kladivy. Smrtící "Exzore" vylepší stávající bonusové dovednosti, zatímco Sokolník se zaměří na možnosti vašeho společníka.

Po světě totiž nebudete cestovat sami, ale i se svým kamarádem sokolem. Ten vám (po vzoru Assassin's Creed) pomůže při průzkumu nepřátelských oblastí a na vyšší úrovni i se samotným bojem.

RPG jako žádné jiné

V této hře budete dostávat zkušenosti téměř za všechno. Vývojáři totiž chtějí, aby byl svět opravdu odměňující a za každou akci vás náležitě odměnil. I když třeba v kobkách nenajdete legendární odměnu, můžete se těšit na bohatý loot v podobě zkušenostních bodů. Stejně tomu bude i v případě náhodných přepadení bandity nebo pročesávání okolí.

Zajímavě zní i systém výroby. Každá zbraň se bude skládat ze třech částí, přičemž jednotlivé kousky budou mít odlišné vlastnosti. Nejenže je budete moci kombinovat a získávat unikátní vzhled, ale také speciální rysy, díky nimž můžete dosáhnout bonusového poškození.

Pakliže vás omrzí neustále zabíjení a průzkum rozsáhlého světa, můžete zaskočit do krčmy a zahrát si jednu z miniher. Poměřte si síly s ostatními protivníky v pěstním souboji, nebo otestujte svou přesnost v házení nožem.

Pokud chcete tento zajímavě vypadající počin podpořit, tak zamiřte na Kickstarter. Už za 17 euro (zhruba 440 korun) můžete získat digitální kopii hry hned v první den vydání, které je předběžně stanoveno na prosinec příštího roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.