Pět nejlepších her podle knih

Populární knihy si nezaslouží zůstat jen na papíře. Mnohdy tedy vznikají herní adaptace, které svou předlohu ještě více proslaví. Tady je výběr pěti nejlepších.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: Komunita služby Steam

Metro 2033

Dmitri Glukhovsky je ruský spisovatel, který slojí za knižní trilogií Metro. V roce 2005 vydal jeho první díl s podtitulem 2033 a krátce na to se domluvil i s ukrajinským vývojářským studiem 4A Games. Po pěti letech z této dohody vzešla hra, která se zaměřuje na hororový zážitek, vykreslení hrůz po nukleární válce a životu v Moskevském metru, kam se uchýlili všichni přeživší.

První díl se drží knižní předlohy zuby nehty a v podstatě převypravuje její příběh. Ve dvojce už se ale tvůrci od svého tištěného předchůdce odklonili a šli si vlastní cestou. Stále ale šlo o úžasný zážitek s perfektní grafikou a hratelností.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Piknik u cesty je ruský sci-fi román z roku 1972, který inspiroval vývojáře série Stalker. Ti se sice tolik nezaměřili na vykreslování lidských ideálů a stejně tak vynechali celý žánr sci-fi, i přesto se jedná o povedenou adaptaci. CGS Game World raději zasadili svůj titul do reálné lokace Černobyl a obohatili svůj titul o prvky přežívání v radioaktivní zóně, ale nadmíru se jim to povedlo.

Enslaved: Oddysey to the West

Ensalved přepracovává známý čínský román Cesta na západ, přičemž využívá jeho původního zasazení. Titul se odehrává v postapokalyptické Číně, přidává akční prvky a zajímavý příběh vyprávěný skrze dobře napsané postavy.

Hráči si jej prvně mohli poprvé vyzkoušet na Xboxu 360 a PS3, na něž vyšel v roce 2010. Po třech letech ale přišlo jako blesk z čistého nebe oznámení počítačové verze, v níž byly zahrnuty i všechny předchozí přídavky. Dnes tuto hru seženete v prémiové edici za 19,99 euro (cca. 520 korun).

Tom Clancy's Rainbow Six

Román od Toma Clancyho, který vyšel v roce 1998 a pojednával o globálním terorizmu, byl základem pro sérii Ranbow Six. Její hlavní postava (John Clark) se ve hrách objevovala až do roku 2006, kdy se začala série pomalu odklánět od své původní předlohy.

Zaklínač

Knižní sérii vytvořil Sapkowski na základě svojí úspěšné povídky v magazínu Fantastyka. Postupem času napsal sedm knih, dvě povídkové a pentalogii o Geraltovi a Ciri, od níž se odpíchl CD Projekt se svým nejúspěšnějším titulem.

První díl volně navazuje na Paní jezera, ale další pokračování už (po příběhové stránce) s knihou nemají moc společného. Tvůrci ale na svou předlohu nezapomněli a zejména v Divokém honu dávají hráčům možnost proniknout do tohoto propracovaného světa prostřednictvím všudypřítomných knih a starých zápisků. Mnohdy jde právě o úryvky ze Sapkowského děl.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi | foto: Cenega

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejlepších her podle knih

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.