N64 dostane po dvaceti letech nový ovladač

Legendární konzole od Nintenda vyšla před více než dvaceti lety a blýskla se zejména svým originálním ovladačem. Na jeho předělávce nyní pracuje parta nadšenců.

N64

N64 FOTO: Kickstarter

N64 patří mezi nejprodávanější konzole vůbec. Byl to další povedený experiment japonských inženýrů, kteří dokázali dostat stroj do více než 32 milionů domácnosti a blýsknout se netradičním ovladačem.

Jenže parta příznivců tohoto retro kousku se shodla, že právě tato část byla její největší slabinou a vytvořila kampaň na Kickstarteru. Nová generace ovladače N64 svým retro vzhledem a mnohem lepším designem ihned získala spoustu příznivců a lidé jej okamžitě zaplatili.

Cíl tvůrců byl jasný - vybrat alespoň 13 tisíc dolarů. To se povedlo už během prvního dne a nyní čítá jejich rozpočet neuvěřitelných 95 tisíc dolarů. Tím pádem je naděje, že si tento povedený kousek budeme moct vyzkoušet i na počítačích.

Retro Fighters totiž chtějí tento ovladač vytvořit jen pro majitele Nintendo 64, počítačům se ale nebrání. Překážkou k zrealizování tohoto snu jsou hlavně větší náklady na USB přípojku a prodloužení vývoje. S takto masivní finanční injekcí by to ovšem mohli zvládnout.

Každý milovník starých her a retro designu musí být v Sedmém nebi. Projekt se zaplatil, vývoj může pokračovat a už brzy jej můžeme očekávat u nás doma. Tvůrci si navíc nestanovili vysokou cenu, tento nádherný kousek inženýrské práce tak získáte už za 20 dolarů (zhruba 450 korun)!

Témata: N64 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: N64 dostane po dvaceti letech nový ovladač

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.