K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Hry často skrývají mnohá tajemství nebo narážky na pokračování. Tyto vývojáři dokázali skrýt tak dobře, že na ně roky nikdo nepřišel.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight FOTO: www.batmanarkhamknight.com

Batman: Arkham Asylum

V první videoherní adaptaci Batmana od Rocksteady se nacházela pozoruhodná místnost, v níž jste mohli najít vodítka k dalšímu pokračování. Nikdo se do ní nedostal více než rok a po jejím objevení začali hráči po něčem podobném pátrat i v Arkham City.  Tam na ni první šťastlivec narazil dokonce až po třech letech, což je u dnešních titulů zázrak.

Legend of  Zelda: A Link to the Past

O této tajemné místnosti věděli hráči už dávno před oficiálním vydáním Zeldy. V roce 1990 vyhlásili v magazínu Nintendo Power soutěž, kde měli fanoušci tuto skrytou úroveň najít. Odměnou by jim pak bylo jméno v titulcích připravovaného pokračování. Prvnímu šťastlivci se to však podařilo až po více než deseti letech.

Splinter Cell: Double Agent

Jeden z designérů skryl do hry vtípek, díky němuž jste mohli zachránit tuleně. Na fór nikdo více než čtyři roky nepřišel a tak vzal jeho tvůrce spravedlnost do svých rukou a vše vyzradil veřejnosti. Kdyby to neudělal, možná bychom o něm dodnes nevěděli.

HALO 3

Další povedená hra od Bungie vyšla v roce 2007 a obsahovala zajímavý easter egg, o kterém se lidé dozvěděli až nedávno. Jeden z vývojářů Adrian Perez prozradil, že do načítací obrazovky skryl narozeninové přání pro svou manželku. Jeho odhalení bez náznaku bylo takřka nemožné, protože k aktivaci jste museli nastavit datum 25. prosince a zmáčknout všechny tlačítka na ovladači zároveň.

Trials HD

Tvůrci tohoto závodního titulu si připravili pro ty nejvěrnější fanoušky překvapení v podobě spletité hádanky. Ta se skládala z tvorby Leonarda Da Vinciho, binárních kódů, DNA sekvencí a množství dalších věcí. Řešení našli fanoušci až po třech letech od vydání.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

TOP5 battle royale her, které jsou úplně zdarma

17.06.2018 20:20 Žádný Fortnite ani PUBG. V tomto článku naleznete další alternativy, které možná vůbec neznáte.

Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

17.06.2018 14:09 Na E3 nám Microsoft neukázal jen hry, ale i portfolio nových studií. Pomůže to Xbox nakopnout?

Související:

Nejčtenější články

  1. Ubisoft zlevňuje a rozdává hru zdarma

  2. Nový DOOM bude plný obsahu. Čeká nás dvakrát více nepřátel!

  3. Cyberpunk 2077 bude mix toho nejlepšího od CD Projektu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.