Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Hry často skrývají mnohá tajemství nebo narážky na pokračování. Tyto vývojáři dokázali skrýt tak dobře, že na ně roky nikdo nepřišel.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight FOTO: www.batmanarkhamknight.com

Batman: Arkham Asylum

V první videoherní adaptaci Batmana od Rocksteady se nacházela pozoruhodná místnost, v níž jste mohli najít vodítka k dalšímu pokračování. Nikdo se do ní nedostal více než rok a po jejím objevení začali hráči po něčem podobném pátrat i v Arkham City.  Tam na ni první šťastlivec narazil dokonce až po třech letech, což je u dnešních titulů zázrak.

Legend of  Zelda: A Link to the Past

O této tajemné místnosti věděli hráči už dávno před oficiálním vydáním Zeldy. V roce 1990 vyhlásili v magazínu Nintendo Power soutěž, kde měli fanoušci tuto skrytou úroveň najít. Odměnou by jim pak bylo jméno v titulcích připravovaného pokračování. Prvnímu šťastlivci se to však podařilo až po více než deseti letech.

Splinter Cell: Double Agent

Jeden z designérů skryl do hry vtípek, díky němuž jste mohli zachránit tuleně. Na fór nikdo více než čtyři roky nepřišel a tak vzal jeho tvůrce spravedlnost do svých rukou a vše vyzradil veřejnosti. Kdyby to neudělal, možná bychom o něm dodnes nevěděli.

HALO 3

Další povedená hra od Bungie vyšla v roce 2007 a obsahovala zajímavý easter egg, o kterém se lidé dozvěděli až nedávno. Jeden z vývojářů Adrian Perez prozradil, že do načítací obrazovky skryl narozeninové přání pro svou manželku. Jeho odhalení bez náznaku bylo takřka nemožné, protože k aktivaci jste museli nastavit datum 25. prosince a zmáčknout všechny tlačítka na ovladači zároveň.

Trials HD

Tvůrci tohoto závodního titulu si připravili pro ty nejvěrnější fanoušky překvapení v podobě spletité hádanky. Ta se skládala z tvorby Leonarda Da Vinciho, binárních kódů, DNA sekvencí a množství dalších věcí. Řešení našli fanoušci až po třech letech od vydání.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.