PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Na konci osmdesátých let spojilo Nintendo síly se Sony. Společně chtěli vytvořit novou konzoli, nakonec z toho ale sešlo...

Nintendo

Nintendo FOTO: www.engadget.com

CD-ROM technologie pro Nintendo

V roce 1988 Sony kývla na návrh Nintenda, které chtělo do nové konzole SNES zabudovat jejich novou CD-ROM technologii. Vše vypadalo nadějně až do chvíle, kdy přišla řeč na peníze. Sony si chtěla nechat všechny příjmy z CD licencí a diskuze o autorském honoráři ponechat na později.

Aktivuj na Steamu: BADC6-L9D0Y-VIK92

Asi vám došlo, že Nintendo na takovou dohodu nechtělo přistoupit. Stroj nesoucí název Play Station už ale byl oznámen a pro japonskou firmu tak nebylo cesty zpět. I přesto smlouvu vypověděla a své naděje vložila do firmy Phillips.

Sony podobné jednání uvítala, neboť už tři roky po tomto incidentu vydala svou vlastní konzoli PlayStation s CD-ROM mechanikou a spoustu zajímavými inovacemi. Nintendo naopak se svým novýs trojem příliš neprorazilo.

Play Station se dochova

Ještě před samotným zrušením celého projektu stihli inženýři vyrobit 200 prototypů, z nichž některé najdeme v rukou soukromých vlastníků dodnes. Jeden z nich se youtube kanálu "The Ben Heck Show" podařilo oživit a náležitě otestovat.

Přivést ho zpátky k životu byl ale pořádný oříšek. Nejprve technik potřeboval pochopit fungování celé konzole. Základní deska překvapivě fungovala sama od sebe, CD-ROM ovšem potřeboval trochu péče. Po výměně několika kondenzátorů se nakonec spustila. Pokud vás zajímá celý průběh, můžete se podívat na následující video:

Myslíte si, že by konzole od Nintenda a Sony měla úspěch?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.