K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Na konci osmdesátých let spojilo Nintendo síly se Sony. Společně chtěli vytvořit novou konzoli, nakonec z toho ale sešlo...

Nintendo

Nintendo FOTO: www.engadget.com

CD-ROM technologie pro Nintendo

V roce 1988 Sony kývla na návrh Nintenda, které chtělo do nové konzole SNES zabudovat jejich novou CD-ROM technologii. Vše vypadalo nadějně až do chvíle, kdy přišla řeč na peníze. Sony si chtěla nechat všechny příjmy z CD licencí a diskuze o autorském honoráři ponechat na později.

Aktivuj na Steamu: BADC6-L9D0Y-VIK92

Asi vám došlo, že Nintendo na takovou dohodu nechtělo přistoupit. Stroj nesoucí název Play Station už ale byl oznámen a pro japonskou firmu tak nebylo cesty zpět. I přesto smlouvu vypověděla a své naděje vložila do firmy Phillips.

Sony podobné jednání uvítala, neboť už tři roky po tomto incidentu vydala svou vlastní konzoli PlayStation s CD-ROM mechanikou a spoustu zajímavými inovacemi. Nintendo naopak se svým novýs trojem příliš neprorazilo.

Play Station se dochova

Ještě před samotným zrušením celého projektu stihli inženýři vyrobit 200 prototypů, z nichž některé najdeme v rukou soukromých vlastníků dodnes. Jeden z nich se youtube kanálu "The Ben Heck Show" podařilo oživit a náležitě otestovat.

Přivést ho zpátky k životu byl ale pořádný oříšek. Nejprve technik potřeboval pochopit fungování celé konzole. Základní deska překvapivě fungovala sama od sebe, CD-ROM ovšem potřeboval trochu péče. Po výměně několika kondenzátorů se nakonec spustila. Pokud vás zajímá celý průběh, můžete se podívat na následující video:

Myslíte si, že by konzole od Nintenda a Sony měla úspěch?

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

TOP5 battle royale her, které jsou úplně zdarma

17.06.2018 20:20 Žádný Fortnite ani PUBG. V tomto článku naleznete další alternativy, které možná vůbec neznáte.

Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

17.06.2018 14:09 Na E3 nám Microsoft neukázal jen hry, ale i portfolio nových studií. Pomůže to Xbox nakopnout?

Související:

Nejčtenější články

  1. Ubisoft zlevňuje a rozdává hru zdarma

  2. Nový DOOM bude plný obsahu. Čeká nás dvakrát více nepřátel!

  3. Cyberpunk 2077 bude mix toho nejlepšího od CD Projektu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.