Chcete se zlepšit v hraní? Máme pro vás několik tipů

Chcete udělat další krůčky k vaší esportové kariéře? Smějí se vám spoluhráči, že jste špatní a vy to chcete změnit? Tak právě pro vás máme několik tipů.

Hunden si se svým týmem zahraje o slušné peníze

Hunden si se svým týmem zahraje o slušné peníze FOTO: Reprofoto HLTV

Lidi čím dál více baví sledovat, jak se dva pětičlenné týmy navzájem zabíjejí, nebo jak dva hráči tahají karty z balíčku s cílem zničit základnu toho druhého. Esport dnes otevírá spoustu možností nejen pro samotné diváky, ale i jeho účastníky. Do turnajů lijí pořadatelé mnohem více peněz než v minulosti a během několika dní se z vás s trochou štěstí může stát boháč.

Ne všichni ale stojí o takovou pozornost. Někteří jen chtějí vypilovat svůj um, aby mohli bez problémů porazit své kamarády, nebo kvůli vysněnému ranku v kompetitivních hrách. Ať už toužíte po penězích či lepším pocitu z hraní, přinášíme vám několik základních tipů, jak svůj "skill" posunout na nejvyšší možnou úroveň.

Hledejte, zkoumejte, pátrejte

Našli jste hru, která vás baví a myslíte si, že v ní můžete být dobří? Paráda. Teď jen stačí pochopit její mechaniky, věnovat několik hodin hraní a až se vám vryje pod kůži, zkusit se posunout na další příčku. V tom vám mohou pomoci tutoriály na Youtube, kde zkušenější hráči vysvětlují, co změnit a jak hrát mnohem lépe.

Mnohdy vám ve vylepšování pomůže samotná hra, která nabízí širokou podporu uživatelských módů a najdete v ní i různé tipy. Counter Strike má například spoustu komunitních map určených na zlepšení zaměřování, procvičení reflexů nebo přesnosti. Rocket League zase nabízí defaultní tréninky určené pro zdokonalení chytání, střílení gólů nebo létání. A takto bychom mohli pokračovat i u dalších titulů...

Samozřejmě existuje možnost, že jste vaši vysněnou multiplayerovou hru ještě nenašli. V tom případě si musíte říct, co vám nejvíce sedí a jaký žánr vás baví. Není od věci si zanalyzovat oblíbené tituly z minulosti, díky nimž zjistíte, zda byly zábavné nebo jestli vám šli. Podle toho se pak můžete odpíchnout k dalším úvahám (komunita, četnost turnajů, podpora vývojářů).

Trénujte

Když už si najdete hru, je nutné se ji pečlivě a neustále věnovat. Možná bude znít zvláštně, ale i dobré hraní je schopnost, kterou musíte pilovat jako každou jinou. Pokud tedy využijete videí, návodů nebo specializovaných módů v samotném titulu a budete procvičovat na denní bázi, dříve nebo později dosáhnete skvělých výsledků.

Doporučené kanály na YouTube:

Counter Strike: Global Offensive - adreN 

Rocket League - MarsonRL90

League of Legends - Phylol, Jeremy "Gaming Curios"

Dota 2 - Simply Dota 

Gwent - GwentCity, KingBlackToof

Hearthstone - Trump 

Udržujte si psychickou i fyzickou kondici

Stejně jako během sportovních aktivit, i při hraní můžete výrazně zlepšit svůj výkon zdravým životním stylem. Pokud začnete jíst kvalitní pokrmy, budete méně unavení a vaše oči budou bystřejší. Důležitý je také spánek, s kterým to spousta hráčů příliš nepřehání. K jeho zkvalitnění se přitom stačí půlhodinu před samotnou seancí vyvarovat jakémukoliv pohledu na modré světlo. Zapomeňte tedy na mobilní telefony, počítač nebo televizi. Vezměte do ruky knížku, čtěte si a uvidíte, jak se vám bude hezky spát.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Chcete se zlepšit v hraní? Máme pro vás několik tipů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.