Vyplatí se spíše FIFA 18 nebo PES 18?

Udělá Konami velký krok dopředu, nebo se opět na fotbalovém trůnu rozvalí EA? To se dozvíte v porovnání dvou největších rivalů.

FIFA 18

FIFA 18 FOTO: www.playstation.com

Grafika

FIFA minulý rok vyměnila engine a po grafické stránce vypadala opravdu nádherně. Další ročník má posunout její vzhled ještě dál. Těšit se tak můžeme na inteligentnější dav, který nebude reagovat stejně, ale pokaždé odlišně. Jednotlivý fanoušek v publiku bude mít svou hlavu a podle toho bude také podporovat svůj tým. Fajnšmekři mají očekávat i vylepšené stíny.

PES 17 měl zase propracované tváře do posledního detailu, na hřišti jste to ale vůbec nezaznamenali. Atmosféra na stadionu byla příšerná a nevypadá to, že by se to mělo v následujícím ročníku změnit. Tady je tedy volba jasná.

Licence

Ve FIFĚ 18 můžete očekávat všechny největší fotbalové ligy a některé bonusové k tomu. Jejich největší hvězdou letos opět bude Christiano Ronaldo, s kterým tvůrci natáčejí pohyby do hry a dokonce se objeví i na obálce.

Nový Pro Evolution Soccer se zase díky partnerství s Barcelonou zaměří právě na tento tým. Těšit se tedy můžete na největší hvězdy jako je Messi nebo Suaréz. Krom toho může Konami těžit z exkluzivní licence na Ligu mistrů a Evropskou ligu UEFA. Oproti FIFĚ ale nabídne menší počet lig.

Módy

Největší loňskou novinkou kopané od EA byla příběhová kampaň. Ta se zaměřila na cestu Alexe Huntera mezi hvězdy a letos ho čeká další pokračování. Údajně máme očekávat propracovanější vyprávění, více možností úprav a rozhodnutí. O dalších novinkách jsme ale neslyšeli.

PES 18 provede úpravy myClubu, Master League a kariérního módu. A je škoda, že mezi tyto zajímavé změny nepřidali i vlastní kampaň.

Hratelnost

Vývojáři dalšího ročníku FIFY se opět zaměřili na zlepšení hratelnosti. Čeká nás řada nových animací, schopností a hezčích pohybů. Driblování má být mnohem zábavnější a střílení gólů s novými speciálními zakončeními mnohem efektivnější.

Jak odpoví Konami? Ti budou taktéž dál posouvat svou povedenou hratelnost postavenou na letitých mechanikách a radosti z fotbalu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyplatí se spíše FIFA 18 nebo PES 18?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.