Hráči chtějí zpětnou kompatibilitu, ale nepoužívají ji

Microsoft potěšil hráče podporou titulů z minulé generace. Poslední informace ale ukazují, že hráči po starších kouscích moc nesahají.

Xbox One

Xbox One FOTO: EDDS-Xbox - Youtube kanál

Fanoušci volají po zpětné kompatibilitě na konzolích. Sony kvůli svému odmítavému postoji sklidilo velkou vlnu kritiky, zatímco Microsoft to vzal úplně z jiného konce. Naslouchá fanouškům a nabízí jim spoustu titulů z předešlé generace, které mohou spustit i na Xbox One. Jenže na to, jaká bylo po tomto kroku poptávka, ji hráči moc nevyužívají.

Společnost Ars Technica nedávno přinesla zajímavé informace, na kterých je zobrazeno procentuální využití služeb na Xbox One. Největší díl si ukously hry vydané pro tuto konzoli, následuje je Netflix, TV aplikace, Youtube a na samém rohu se s 1,5 procenty krčí zpětně kompatibilní tituly.

Proč po ni tedy hráči volají? Háček musíme hledat v počítači, kde jsou všechny kousky hratelné ještě desítky let po jejich vydání. Dokonce i kousky z devadesátých a osmdesátých let si můžete vyzkoušet na nejmodernějším hardwaru za pomocí DOSBoxu nebo jiného emulátoru. U některých dokonce stačí zapnout mód kompatibility pro starší systém a vše jede bez problému.

To je samotné jádro problému, ale proč je tedy nepoužívají, když už je dostanou? Možná v tom jsou samotné vzpomínky, které hráči nedovolí naplno si užít hru jako v minulosti. Většina lidí se k jejich oblíbeným kouskům sice ráda vrací, ale netráví u nich tolik času.

Jaký je váš názor? Využíváte zpětné kompatibility nebo raději hrajete novější tituly? Dejte nám vědět do komentářů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hráči chtějí zpětnou kompatibilitu, ale nepoužívají ji

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.