Další survival hra? Escape from Tarkov se chce výrazně lišit

Escape from Tarkov přináší spoustu unikátních herních prvků. Na co se můžeme těšit? Jak se dostat do uzavřené betaverze? To naleznete v článku.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov FOTO: Battlestate Games

Další survival

Escape from Tarkov vyvolalo mezi hráčskou komunitou vlnu nadšení. Battlestate Games totiž nepřipravují jen další survival kousek, ale atraktivní titul s parádní grafikou, RPG prvky a obtížností, kterou jste v FPS hrách ještě neviděli.

V titulu se vžijete do role vojáka amerických/anglických jednotek USEC nebo ruského BEAR, kteří vedou válku o severozápadní městečko Tarkov. Do hry zasáhne ještě třetí frakce - Scavs. Ti budou ovládaní umělou inteligencí, přičemž jejich přesná role je zatím neznámá.

Hlavním tahákem celého kousku je zejména jeho nepředvídatelný svět, jenž se podobá spíše MMO hrám než svým FPS předlohám. Hráč může volit z široké škály zbraní a k dosažení svého cíle využívat rozličných taktik.

Můžete hrát i vy

Do uzavřené alfy se dostala jen vybraná elita, betu si už bude moct vyzkoušet mnohem větší počet lidí. Pokud si hru předobjednáte, dostanete přístup do uzavřeného testování. Na klíč si ale budete muset počkat, protože je vývojáři plánují rozesílat až postupně po vlnách.

V nové fázi se můžete těšit na mnohem větší podporu od samotných tvůrců. Během ní dostane hra řadu aktualizací, nových lokací či úpravy stávajících neduhů. Přibude mnohem více vylepšení zbraní, léčiv, předmětů, ekonomický systém a v neposlední řadě také chat, díky němuž si budete moct hledat společníky na raidy.

„V posledních měsících jsme udělali obrovský kus práce. Hra běží stabilněji, rychleji a je v ní mnohem méně chyb. Naším hlavním úkolem je vytvořit takový titul, který se bude pohodlně hrát každému," řekl Nikita Buyanov, hlava Battlestate Games.

Penězi k výhodě

Pokud vás Escape from Tarkov zaujal, můžete si jej objednat hned v několika edicích. Ta první startuje na ceně 35 euro (910 korun) a krom digitální kopie samotné hry dostanete i garantovaný přístup do bety a na samém začátku i bonusové vybavení.

Left Behind Edition už je poněkud dražší, ale nabízí i mnohem více obsahu. Za 57,99 € (cca. 1500 korun) očekávejte stejné věcičky jako v předchozím balení s přístupem do early accesu a další bonusové předměty do vašeho rozšířeného inventáře.

Prepare for Escape Edition ještě přihazuje zabezpečenou bednu, ještě větší inventář, více peněz a lepší vztahy s obchodníky na začátku hry. Připlatíte si ale více než 20 euro. Za přirážku 30 euro (780 korun - celková cena 2860 korun) získáte obrovský inventář, unikátní neprolomitelnou bednu a herní ID, taktický tomahavk, přístup do budoucích rozšíření a ještě více peněz do začátku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další survival hra? Escape from Tarkov se chce výrazně lišit

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.