Nový mód za dva tisíce? NHL 18 moc novinek nepřinese

Do vydání NHL 18 zbývá už jen měsíc. Má cenu do něj investovat?

NHL 18

NHL 18 FOTO: Polygon

Nové kreativní pohyby

Série NHL od EA Sports je tu s námi už opravdu dlouhou dobu. Úplně první hra se objevila už v roce 1991. To je opravdu dlouhá doba, kterou většina sérií ani nepřežije. Na série z devadesátek už většinou jen s láskou vzpomínáme a říkáme si, jak tehdy byly hry unikání. Jenže NHL setrvalo a co víc, vychází nepřetržitě každý rok.

A letošek bude pro samotnou ligu velice speciální. Nový tým (Las Vegas Golden Knighs) vstupuje mezi vybranou elitu, podívá se do Švédska, Číny a "svrchovatost" celé soutěže nebude narušena ani během olympijských her, jichž se hráči z nejlepší hokejové ligy světa nezúčastní. Nabízí se tedy otázka, jestli stejně speciální bude i jeho virtuální adaptace.

Mezi jednu z nejzajímavějších novinek můžeme letos počítat tzv. "Creative attack dekes." Díky nim budete moci nechat vyniknout umění svého hokejisty, neboť obsahuje sadu nových kliček. Je libo Hertlův blafák (hokejka mezi nohy)? Žádný problém.

img-responsive

NHL 18 | foto: www.gottabemobile.com

Tahákem je 3-on-3 mód

Tyto schopnosti pak naplno využijete v novém 3-on-3 módu. Ten jste si mohli vyzkoušet už v NHL 16 během prodloužení a nyní si jej můžete užít naplno. Na ledě je o čtyři hráče míň, což vám poskytne více prostoru pro manévrování a ofenzivní hody.

Očekávejte odlehčenou zábavu plnou speciálních efektů, zvuků a tzv. MoneyPucks, které fungují následovně. Pokud se vám povede nějaká skvělá finta nebo akce, přičtou se vám dva góly navíc. Pakliže nějaký obdržíte, odečte se jeden vám. Hrát můžete buďto na čas nebo na počet vstřelených branek.

Ještě větší srandu zažijete během zápasů s maskoty, kteří každý úspěch prožívají mnohem více než samotní hráči. Těšit se můžete i na kampaň, v níž budete soutěžit proti ostatním týmům a odemykat si další spoluhráče.

Do útoků můžeš, do obrany musíš

Vývojář slibují i mnohem lepší kontrolu nad defenzivními zákroky. Posloužit k tomu má funkce Defensive Skill Stick, která vám umožní mnohem lépe ovládat vaši hokejku při obranných činnostech a umělé inteligenci umožní mnohem více způsobů, jak zabránit pohromě v podobě gólu. Tím ale výčet novinek opět končí.

Zeptejte se sami sebe, vyplatí se vám investovat téměř dva tisíce do aktualizace soupisek, nového módu, vylepšených možností obrany a útoku? Pokud ano, určitě do dalšího dílu investujte, vy ostatní raději zůstaňte u NHL 17 a doufejte, že příští rok konečně značka přejde na Frostbite.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový mód za dva tisíce? NHL 18 moc novinek nepřinese

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.