Co jste nevěděli o Metro: Exodus

Během E3 byl oznámen další díl z oblíbené série Metro. Proto jsme pro vás vyzobali několik zajímavostí a spojili je do jednoho článku.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Cyklus dne a noci

Důležitou součástí v novém Metro: Exodus bude cyklus dne a noci. Jeho přesná role zůstává skrytá, ale vzhledem k všudypřítomným příšerám a nebezpečným anomáliím očekáváme něco podobného jako v Dying Light.

Osady

Podle vývojářů máme očekávat i zabudovaný systém frakcí. Ve hře tedy budeme běhat z jedné osady do druhé, infiltrovat ty nepřátelské a hledat spojence mezi těmi přátelskými. Uvidíme, jak se tento prvek vyvine oproti posledním dílům.

Hratelnost založená na vašich rozhodnutích

V minulých dílech jste museli provádět rozhodnutí, které měly vliv na další průběh hry. Nejinak tomu bude i v Metro: Exodus, který se k této oblíbené mechanice vrátí.

Vlak

Zahlédli jste na konci traileru vlak? Tak si můžete být jistí, že jej uvidíte i ve hře. Ten bude fungovat nejen jako dopravní prostředek pro vaši hlavní postavu, ale také jako místo, kde se můžete spojit s ostatními hráči. Vývojáři jej popisují jako osadu na kolečkách, takže jsme zvědaví, jak ji zakomponují.

Výroba

Výroba předmětů byla v celé sérii klíčovou mechanikou a nemusíte se bát, v pokračování rozhodně chybět nebude. Svět nahoře je totiž drsný a abyste v něm přežili, potřebujete co nejlepší zbraně. A proč si byste si je nevylepšili, když máte tu možnost?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Metro: Exodus

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.