Pět těžkých her, které si nic nezadají s Dark Souls

Dohráli jste všechny díly Dark Souls a hledáte rovnocennou náhradu? Tady máte pět tipů na hry, které byste měli vyzkoušet.

Bloodborne

Bloodborne FOTO: From Software

Deamon's Souls

Tato hra celé šílenství odstartovala a připravila půdičku pro sérii Dark Souls. Míchala čistě středověkou mytologii s fantasy, měla propracovaný svět, který neodpustil jedinou chybu, úžasný design a skvělý příběh, jenž vás chytil a pustil až na samotném konci. Pokud jste nehráli, rozhodně doporučujeme.

 

Bloodborne

Bloodborne vyšel exkluzivně pro PlayStation 4 a potěšil nejednoho fanouška populární souls odnože. Pracovali na něm vývojáři Dark Souls a přenesli do něj celé svoje umění. Jde o zajímavé masochistické dobrodružství plné rychlého akčního bojového systému, který vám ale nenechá nic zadarmo.

Lords of the Fallen

Počin od studia CI Games chtěl potěšit hráče obtížným bojovým systémem a podobně propracovaným světem jako v Dark Souls. Nešlo sice o úplně špatnou hru, souboje ale nebyly tak těžké, což mnohým příznivcům populární pecky od From Software vadilo. I tak ale šlo o nepříliš jednoduchou hru s dostatečně dlouhým příběhem a dnes ji seženete i v mobilní verzi.

Salt and Sanctuary

Jako jediná v tomto žebříčku není ve 3D, ale to ji na kráse rozhodně neubírá. Salt and Sanctuary nabízí úžasné grafické zpracování a co je nejdůležitější - pekelně těžký soubojový systém. Tady budete umírat pořád, na každém rohu a s jakýmkoliv nepřítelem. Jedním slovem paráda.

Nioh

Původně byl oznámen v roce 2004 jako exkluzivita pro PlayStation 3, letos se ale dočkal své předělávky pro PS4 a uspěl na plné čáře. Titul našel svou předlohu ve filmu legendárního režiséra Akira Kurosawy Sedm Samurajů a možná proto je mnohem více zaměřený na příběh. Pokud však máte rádi Dark Souls a vlastníte PlayStation 4 (3), neváhejte a zahrajte si!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět těžkých her, které si nic nezadají s Dark Souls

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.