Čínská kopie Dark Souls? Sinner je originálnější, než si myslíte

Sinner nedávno namíchl spoustu fanoušků Dark Souls. Podle nich jde jen o kopii jejich oblíbeného titulu. Je tomu opravdu tak?

Sinner: Sacrifice for Redemption

Sinner: Sacrifice for Redemption FOTO: Video Games Blogger

Když byl Sinner: Sacrifice for Redemption oznámen, spoustu lidí jej hanilo za to, že je to prachsprostá kopie Dark Souls. Pohyby, bossové, zbraně, kouzla, všechno vypadá jako vystřižené ze své slavnější předlohy, ale když se podíváme zblízka, najdeme zde i několik originálních prvků.

Design

První, čeho si všimnete, je samozřejmě jeho grafické zpracování. Postava je přizpůsobená prostředí, sladěná do temnějších barev a když se zahledíte na několik screenshotů, zjistíte, že vše do sebe neuvěřitelným způsobem zapadá. Všichni nepřátelé jsou vymodelovaní tak, aby celá hra působila hororovým dojmem a rozhodně se jí to daří.

Zasazení

Sinner staví na biblických kořenech. Vypustí vás do boje proti sedmi bossům, přičemž každý bude představovat jeden ze sedmi smrtelných hříchů. A právě tady se začíná "čínská kopie" výrazně lišit od své předlohy. Něco podobného jsme totiž ve hrách příliš nevídali, tvůrcům to tedy dává volnou ruku a možnost se pořádně vyřádit. Snad se jim to povede.

Hratelnost

Můžeme se těšit na tzv. "boss rush," po kterém spoustu fanoušků souls her volalo v jejich milovaném Dark Souls. Vývojáři Sinner jim toto přání splní ve své hře, kde tuto mechaniku budou údajně velice rádi využívat.

Zas tak podobní nejsou, že?

Jasně, Sinner si bere ze své slavnější předlohy hodně, ale věřte nebo ne, nabízí i něco svého. Nemusíte se bát, že půjde jen o přeskinovaný kousek od From Software, to už by vývojáři dávno čelili žalobě. Podle nás půjde o zajímavý titul, který každému fanouškovi hardcore her zpříjemní nejeden večer.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čínská kopie Dark Souls? Sinner je originálnější, než si myslíte

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.