James Bond a hry? Je to bída...

Filmy s Jamesem Bondem v hlavní roli jsou velice populární. Jsou na tom podobně i jeho videoherní adaptace?

James Bond: Blood Stone

James Bond: Blood Stone FOTO: www.gameranx.com

14. 007 Racing (PS1)

Nejhezčí věc, kterou o této hře můžete říct je, že si ji nikdo nepamatuje. Svého času se jednalo o propadák. Hrála se příšerně a na svou dobu měla odpornou grafiku. Tohle se vývojářům vůbec nepovedlo.

13. 007 Legends (Xbox 360, PS3, PC)

Další nepříliš povedený titul. Konzolové verze obdržely nuzná hodnocení okolo čtyřiceti procent a jeho port na PC dostal dokonce o dvacet procent méně. Vývojáři všemu nasadili korunku, když do role Jamese Bonda dosadili Daniela Craiga, ale daboval ho úplně někdo jiný.

12. James Bond 007 (GameBoy)

Titul vyšel společně s filmem Goldeneye (Zlaté oko) a snímku příliš dobrou reklamu neudělal. Jednalo se o bizarní mix akce a plížení ve 2D, který byl plný divných misí a úkolů. Kdo si jej vyzkoušel ještě před samotným filmem, nejspíše ho na něj přešla chuť.

11. Goldeneye: Rogue Agent (Gamecube, PS2, Xbox)

V době, kdy Rogue Agent vyšel, byla EA na svém vrcholu. Vydávala povedené hry a lidé ji měli rádi. Jenže tento titul znamenal přešlap. Fanoušky ničím nezaujal a se svým průměrným hodnocením 60 procent na Metacritic upadl v zapomnění.

10. Tomorrow Never Dies (PS1)

Z partnerství s EA vzešla i tato hra s názvem Tomorrow Never Dies. Stejně jako Rogue Agent nenabídla nic nového. Úrovně se neustále opakovaly, byly nezajímavé a chvílemi jste úplně zapomněli, že máte být James Bond...

9. The World Is Not Enough (N64, PS1)

Třetí jmenovaný počin od Electronic Arts už se konečně povedl. Nejde sice o nic revolučního, ale návrat k čistému FPS žánru, střídaní zajímavých lokací a několik zajímavých nápadů dělají z The World Is Not Enough konečně hratelný kousek.

8. Goldeneye Reloaded (Wii, Xbox 360, PS3)

Předělávka pecky z N64 vyměnila Pierce Brosnana za Daniela Craiga, vyšperkovala grafiku a vhodila ji do rukou hladových hráčů. Nešlo o úplně špatnou hru, ale fanoušci očekávali něco víc než jen Call of Duty v kůži Daniela Craiga.

7. Quantum of Solace (Xbox 360, PS3)

Quantum of Solace běží na stejném enginu jako populární titul od Infinity Ward a je jedním z mála důkazů, kdy je hra lepší než film. Ta totiž nabídla opravdu zajímavé lokace plné zběsilé akce a hlavně zábavy, což se předešlým kouskům nepovedlo.

6. NightFire (PS2, Xbox)

EA se s každou další bondovkou zlepšovali a své zkušenosti konečně dokázali naplno využít v Nightfire. Šlo o zajímavou střílečku z populárních filmových lokací a zajímavým příběhem. Multiplayer, který k němu byl přibalen, ale bohužel tak dobrý nebyl a nakonec upadl v zapomnění.

5. Everything or Nothing (PS2, Xbox)

Electronic Arts se s tímto titulem opravdu vytáhli. Z prvního pohledu konečně přešli na oblíbený pohled z třetí osoby, zapracovali na grafice a příběhu, jenž byl podkreslen skvělou hudbou a ještě lepším dabingem.

4. From Russia With Love (PS2, Xbox)

From Russia With Love potěší všechny skalní fanoušky Jamese Bonda, kteří mají rádi výzvu. V poměrně těžké akčňárně se můžete těšit na úžasně zpracované lokace, plno akce a hlas samotného Seana Conneryho.

3. Blood Stone (Xbox 360, PS3, PC)

Je obrovská škoda, že si Blood Stone nikdy nenašel tak velkou základnu fanoušků jako ostatní zmiňované kousky. Skvělý akční tituly ze třetí osoby s Danielem Craigem v hlavní roli byl jednoznačně jednou z nejlepších her.

2. Agent Under Fire (PS2)

Stříbrnou příčku si uzmul další počin od EA. Agen Under Fire vyšel pouze na PS2 a nabídl unikátní příběh plný akčních sekvencí a uvěřitelných událostí, během nichž jste se cítili jako opravdový James Bond.

1. Goldeneye (N64)

Variace na devadesátkový film patří jednoznačně na první příčku. Vývojáři si dokázali pohrát s limitacemi tehdejšího hardwaru a přinesli fanouškům opravdu nadstandardní grafický zážitek okořeněný skvělým dějovým pozadím a multiplayerovým módem, který byl plný obsahu a tvářil se jako hra ve hře. Škoda, že jeho remaster nedopadl tak dobře...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: James Bond a hry? Je to bída...

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.