Runescape míří na telefony: Jaká jsou jeho pro a proti?

Oblíbené MMORPG Runescape po šestnácti letech od vydání zamíří na mobilní telefony. Na co se můžeme těšit? Čeho by se měli tvůrci vyvarovat?

Runescape

Runescape FOTO: Wallpaper Cave

V lednu roku 2001 vydalo jedno britské studio populární MMORPG RuneScape. Během několika let nabralo obrovskou základu fanoušků, která rostla den za dnem, ale postupně její sláva začala upadat a nahradily ji další tituly s modernější grafikou a lepšími funkcemi. Ale Jagex se nevzdává ani dnes a o srdce svých fanoušků zkusí zabojovat jinak - přechodem na mobilní platformu. Jaké budou jeho plusy a mínusy? To si probereme v dnešním článku.

Plus: Meziplatformní hraní

Titul nebude rozlišovat, na jaké platformě zrovna hrajete. To je obrovské plus, protože se na vašich přenosných zařízeních snadno přihlásíte ke svému stávajícímu účtu a můžete pokračovat tam, kde jste skončili.

Plus: Můžete hrát kdekoliv

Někteří nemají na klasické hraní čas a preferují jeho novodobou obdobu. Když se naskytne šance, vezmou mobil do ruky a zapnou nějakou oddechovku. Jenže dnešní telefony už mají podobný výkon jako počítače před několika lety a tak zvládnou i náročnější grafické aplikace. S Runescape si tak hravě poradí a zpříjemní vám dlouhou chvíli při čekání na autobus nebo o přestávce.

Mínus: "Pokémon GO efekt"

Pokémon GO ukázal, že mobilní hry mohou být zábavným odreagováním, ale nesmějí se brát příliš vážně. Jenže tento titul způsobil takové bláznovství, že každý, kdo měl po ruce telefon, chodil lovit pokémony. Poté ale lidé zjistili, že hra hodně vysává baterku a ve velkém začali vykupovat power banky z obchodů, aby mohli hrát co nejdéle. Není to šílené?

Mínus: Ovládání

Kvůli snadnějšímu ovládání budou muset vývojáři vypustit některé funkce a pokud to neudělají, vznikne na obrazovce opravdový zmatek. Jsme zvědaví, jak si s tím pohrají, ale neočekáváme žádné zázraky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Runescape míří na telefony: Jaká jsou jeho pro a proti?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.