Herní společnost roku 2018? Square Enix

Příští rok nás čeká řada zajímavých titulů. Proč by tedy měla vyniknout zrovna tato japonská společnost?

NieR New Project

NieR New Project FOTO: Square Enix

Pokud se podíváme na příští rok, zjistíme, že nás čeká spoustu zajímavých her. Český fanoušek nesmí vynechat prvotinu od Warhorse Studios Kingdom Come: Deliverance a čeká nás také pátý díl populární série Far Cry. Ale jedna firma by je mohla naprosto zastínit - Square Enix.

Ta má připraveno na příští rok spoustu zajímavých titulů. Mezi nimi je i nedávno oznámená pecka Kingdom Hearts III, ale těšit se můžeme i na Final Fantasy: Dissidia NT nebo v pořadí už jedenáctý Dragon Quest.

Jediné, co by mohlo jejich potencionální nadvládu narušit, je jejich časté odkládání svých titulů. Jako příklad může posloužit Final Fantasy XV. Jedná se o úžasnou hru, která od kritiků i fanoušků sklidila veskrze kladná hodnocení, ale jejího vydání jsme se dočkali po mnohem delší době, než bylo původně v plánu.

Krom třech výše zmíněných her, má Square Enix v rukávu i další esa. Už delší dobu se ví o partnerství mezi Marvelem a touto společností, z čehož mají v nejbližší době vzniknout minimálně dvě nové hry. Další dosud neoznámené kousky jsou taktéž na cestě nebo jim ještě nebylo přiřazeno datum vydání, což by mohlo ještě více posílit jeho pozici v následujícím roce.

Square Enix, Ubisoft, Nintendo či Badai Namco přichystali svoje vlajkové tituly na rok 2018, takže hádat, kdo bude v následujícím období jedničkou, se dá opravdu těžko. Po našem českém želízku v ohni tak favorizujeme Square Enix a Ubisoft.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní společnost roku 2018? Square Enix

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.