Z nového sportu fenomén aneb proč vytvořit florbalovou simulaci

Florbal je mladý sport, ale za svůj krátký život už si dokázal získat spoustu příznivců. Pořádná herní adaptace je však stále v nedohlednu.

Floorball League

Floorball League FOTO: www.floorballmanager.com

Od píky ke hvězdám

Dlouhou dobu vládla v Evropě svatá dvojice sportů - fotbal a hokej. Jedni milovali fotbal pro jeho krásu kombinace, druzí zase hokej pro jeho tvrdost a rychlost. Desítky let to tak bylo, dokud se mezi ně nevklínil třetí sport - florbal.

V devadesátých letech šlo o něco nevídaného. Hrálo se se zvláštními holemi, které byly lehké a zároveň dostatečně pevné, taktika podobná hokeji a pravidla zase fotbalu. Za více než dvacet let nasbíral florbal obrovskou základnu fanoušků a hráčů. Poslední statistiky hovoří o 300 tisících registrovaných jedincích. Do tohoto čísla se ale nepočítají samotní příznivci, výsledek tedy bude několikanásobně vyšší.

Herní adaptace

Vyvstává tedy otázka, jestli není na čase potěšit tuto menšinu a vytvořit počítačovou nebo konzolovou hru. Fotbal, hokej, basketbal, americký fotbal a dokonce i wrestling už svoje videoherní adaptace dávno mají, proč tedy nezabrousit i do těchto vod?

Jedno studio už se o podobný počin v roce 2010 pokusilo, ale příliš publicity se mu nedostalo. Hru nenaleznete ani na Steamu a pokud si ji budete chtít koupit, budete se muset sakra snažit, abyste ji vůbec někde našli.

Pokud se podíváme na její technické zpracování, tak ani v tomto ohledu oproti svým konkurentům od EA příliš nezazářila. Grafické zpracování nebylo úplně špatné, ale šlo spíše o arkádu než o realistickou simulaci.

V dnešní době už by bylo možné vytvořit nejen úžasnou grafiku, ale i realistickou fyziku, která by k tomuto sportu přitáhla ještě větší počet fanoušků. Stačilo by jej jen dostat pod správná křídla (EA Sports), zajistit propagaci a úspěch by byl na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Z nového sportu fenomén aneb proč vytvořit florbalovou simulaci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.