Z nového sportu fenomén aneb proč vytvořit florbalovou simulaci

Florbal je mladý sport, ale za svůj krátký život už si dokázal získat spoustu příznivců. Pořádná herní adaptace je však stále v nedohlednu.

Floorball League

Floorball League FOTO: www.floorballmanager.com

Od píky ke hvězdám

Dlouhou dobu vládla v Evropě svatá dvojice sportů - fotbal a hokej. Jedni milovali fotbal pro jeho krásu kombinace, druzí zase hokej pro jeho tvrdost a rychlost. Desítky let to tak bylo, dokud se mezi ně nevklínil třetí sport - florbal.

V devadesátých letech šlo o něco nevídaného. Hrálo se se zvláštními holemi, které byly lehké a zároveň dostatečně pevné, taktika podobná hokeji a pravidla zase fotbalu. Za více než dvacet let nasbíral florbal obrovskou základnu fanoušků a hráčů. Poslední statistiky hovoří o 300 tisících registrovaných jedincích. Do tohoto čísla se ale nepočítají samotní příznivci, výsledek tedy bude několikanásobně vyšší.

Herní adaptace

Vyvstává tedy otázka, jestli není na čase potěšit tuto menšinu a vytvořit počítačovou nebo konzolovou hru. Fotbal, hokej, basketbal, americký fotbal a dokonce i wrestling už svoje videoherní adaptace dávno mají, proč tedy nezabrousit i do těchto vod?

Jedno studio už se o podobný počin v roce 2010 pokusilo, ale příliš publicity se mu nedostalo. Hru nenaleznete ani na Steamu a pokud si ji budete chtít koupit, budete se muset sakra snažit, abyste ji vůbec někde našli.

Pokud se podíváme na její technické zpracování, tak ani v tomto ohledu oproti svým konkurentům od EA příliš nezazářila. Grafické zpracování nebylo úplně špatné, ale šlo spíše o arkádu než o realistickou simulaci.

V dnešní době už by bylo možné vytvořit nejen úžasnou grafiku, ale i realistickou fyziku, která by k tomuto sportu přitáhla ještě větší počet fanoušků. Stačilo by jej jen dostat pod správná křídla (EA Sports), zajistit propagaci a úspěch by byl na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Z nového sportu fenomén aneb proč vytvořit florbalovou simulaci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.