Proč je Nintendo Switch lepší než PS4 a Xbox One?

Switch je hardwarově slabší a pro někoho ne tolik atraktivní jako PS4 či Xbox One. V tomto článku vás ale přesvědčíme o opaku.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Polygon

Aktualizace nainstalujete mnohem rychleji

Největším problémem dnešních her jsou neustálé aktualizace, které mnohdy vyžadují gigabyty volného místa na disku. Často proklamovaným příkladem je pak Assassin's Creed: Unity, jehož opravný balík se svými 40 GB zapsal do herní historie. A s těmito problémy se bohužel nepotýká jen počítač, ale i konzole stávající generace. Na PS4 a Xbox One si na stažení patche počkáte mnohdy i desítky minut, což ale není případ Nintenda Switch. Tam vám jeho aplikování zabere nejdéle desítky sekund a to už zacházíme do extrému.

 

Baterie ovladače vydrží opravdu dlouho

Nejenže dostanete hned dva ovladače v jednom balení, ale oproti PlayStationu nebo Xboxu se můžete těšit i na mnohem delší výdrž baterie. Z původních několika jednotek hodin se dokázali inženýři Sony dostat na životnost 10 až 12 hodin, což ale Switch hravě překoná. Jeho výdrž činí zhruba 20 hodin na jedno nabití.

Instalační časy téměř neexistují

Zatímco konkurence od Microsoftu a Sony si potřebuje každou hru stáhnout a nainstalovat na disk, Switch nic takového nepotřebuje. Dokonce i epickému kousku The Legends of Zelda: Breath of the Wild stačí jen pár chvil, aby stáhl potřebná data, a můžete se pustit do strhujícího desítky hodin trvajícího příběhu.

Snadno připojíte k počítači

Microsoft ani Sony se tím sice nechlubí, ale jak Dualshock 4 tak Xbox One ovladač můžete připojit k počítači a hrát s ním. Oba dva ale povětšinou vyžadují externí software, aby je vůbec titul rozeznal. U Nintenda nic podobného nehrozí. Tam stačí zmáčknout malé tlačítko, spárovat vaše zařízení s počítačem a můžete nerušeně hrát.

 

Zelda!

PlayStation má Uncharted či God of War, Xbox zase Forzu nebo Halo, ale Nintendo bylo vždy o krok napřed. V době, kdy si všichni mysleli, že konzole od tohoto japonského giganta staví zejména na hříčkách typu Super Mario, přineslo jedno z jejich studií zjevení, blesk z čistého nebe. Ano, mluvíme tu o nové Zeldě, která překvapila nejednoho hráče svou otevřeností a kopou možností. Bylo to, jako kdybyste se vrátili do starých časů, kdy vám hry nic nedarovaly a vy jste si museli na vše přijít sami.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč je Nintendo Switch lepší než PS4 a Xbox One?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.