Průšvih jménem Andromeda: Zařízl poslední díl celou sérii Mass Effect?

Měl to být velkolepý návrat. Vývojáři připravili spoustu hodin zajímavého příběhu, novou galaxii, nepřátele... Jenže se to celé jaksi nepovedlo.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda FOTO: BioWare

EA chtěla po třech legendárních dílech něco změnit, zavát čerstvý vítr do plachet a s trochou štěstí začít úplně novou trilogii. Přišel Mass Efect: Andromeda, jenž obsáhl novou galaxii, hlavního hrdinu a spoustu hodin dalšího příběhu z oblíbené vesmírné ságy.

img-responsive

Mass Effect: Andromeda | foto: Electronic Arts

Jenže hra v recenzích propadala a fanoušky také příliš nezaujala. Místo chvály se tak na studio sypal jen popel, lidé si dělali srandu z nepovedených animací obličeje a celé fiasko se podepsalo i na špatných prodejích (v prvním týdnu dosáhli sotva na třetinu očekávaných čísel).

Nezájem hráčů trvá až do dnešních dní a vydavateli už došla trpělivost. Studio EA Montreal (a.k.a Bioware Montreal) nedávno zavřel a jeho zaměstnance poslal do EA Motive. Bývalé věhlasné studio tak nyní bude podporovat vývoj kampaně pro Star Wars Battlefront 2 a práce na nové dosud neoznámené Star Wars hře.

Docela smutný konec pro šikovné vývojáře a dost možná i pro celou sérii. EA se totiž v dnešní době raději věnuje titulům ze Star Wars univerza a podpoře Battlefieldu 1. Jejich studia navíc pracují na dalším díle z této populární válečné série a co je pro Mass Effect ještě horší, vydavatel už si za krachující značku našel náhradu.

Řeč je o futuristickém RPG s otevřeným světem Anthem. To bude vystavěno na Frostbite enginu a prací na něm se ujala další divize Bioware, která se v minulosti postarala o úspěšnou role playingovou sérii Dragon Age.

img-responsive

Tentokrát to budeme muset zmáknout bez Sheparda | foto: BioWare

EA tedy nejspíše mají svůj kalendář už dopředu naplánovaný a Mass Effect už v něm nefiguruje. Je to škoda, plejáda vesmírných ras a zajímavé mezigalaktické souboje nám budou chybět...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Průšvih jménem Andromeda: Zařízl poslední díl celou sérii Mass Effect?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.