Proč by mohlo být Call of Duty: WWII lepší než Battlefield 1?

Největším konkurentem CoD se v posledních letech stal Battlefield. Ten svého soupeře v minulém roce jasně přejel, letos by to ale mohlo být naopak.

Slavná série Call of Duty se vrací, tentokrát s podtitulem World at War II

Slavná série Call of Duty se vrací, tentokrát s podtitulem World at War II FOTO: Activision

Grafika

Série Battlefield už léta staví na Frostbite enginu, který je s každou další hrou blíže k realitě. Loňské pokračování v nastoleném trendu pokračovalo, přineslo dosud nevídané a překrásné scenérie 1. světové války. Do Call of Duty byste to asi neřekli, ale už letos na podzim mu může být opravdu vážným konkurentem i na tomto poli...

 

Návrat do 2. světové války!

Druhá světová válka byla nejkrvavějším konfliktem, plná zajímavých bitev v otevřených prostranstvích, lesích i ve vodě. Mnoho her už toto období prozkoumalo, i tak stále nabízí velice zajímavá témata, k nimž se nikdo nestihl vyjádřit. O největším válečném konfliktu se napsalo spoustu knih, natočilo mnoho filmů či dokumentů, což by mohlo vývojáře trošku svazovat. Pokud se ale vrátí ke svému původnímu konceptu, můžeme se těšit na úžasnou hru.

Vylepšený multiplayer

Battlefield sází především na realistické souboje a šarvátky nevídaných rozměrů. Jeho letošní konkurent zvolí raději menší bojiště s rozšířenější nabídkou módů. Krom tradičního deathmatche se můžeme těšit na zbrusu nový War Mode, ve kterém budou muset všichni hráči spolupracovat, aby dokázali porazit nepřátele v ikonických bitvách. Další novinkou je pak Headquarters, jenž proti sobě vypustí 48 lidí v bitvě na život a na smrt!

Zajímavější děj

Call of Duty i Battlefield staví zejména na multiplayerovém zážitku, příběhovou kampaň tu ale taktéž naleznete. Pokud porovnáme loňské dva díly, v kampani pro jednoho hráče si vedl mnohem lépe Infinite Warfare a to zvolil poměrně špatné dobové zasazení. V historkách z 2. světové války by se mohli scénáristé ještě více vyřádit.

Zombie mód!

Střílení zombíků nikdy neomrzí a Activision to dobře ví. Zombie mód ke Call of Duty dodává už pěknou řádku let, ale tento rok se vůbec poprvé můžeme těšit na jeho adaptaci ze 2. světové války. Už tak lákavou nabídku ještě podbarví skvělý děj, který má pojednávat o nové armádě padlých vojáků Třetí říše, jejichž úkolem bude zvrátit nepříznivý vývoj konfliktu. Tohle nemůže dopadnou špatně!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč by mohlo být Call of Duty: WWII lepší než Battlefield 1?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.