Nízké prodeje a málo novinek? Řešením je přechod na free-to-play model

Virtuální hokej má obrovský potenciál, který se ale EA daří každým rokem promarnit. Razantní změnu by tak mohl přinést přechod na free-to-play model.

NHL 18

NHL 18 FOTO: www.gottabemobile.com

Virtuální hokej je fajn

Hokej je úžasný sport. Je rychlý, tvrdý, krásný, s dlouhou historií... Spoustu vývojářů už se jej pokoušelo přenést na obrazovky monitorů, ale žádná z nich neuspěla v takové míře jako NHL od EA Sports.

V devadesátých letech, v době, kdy bylo 3D téměř sprosté slovo, přineslo nejrealističtější možný zážitek s těmi největšími hvězdami své doby. Postupně se začala svážet s technickým pokrokem, nabalovala na sebe více módů, lepší umělou inteligenci, grafiku a každým rokem se přibližovala víc a víc realitě.

Dnes EA láká na stejná slůvka, jenže v dnešní době taková slova už nemají moc velkou váhu. Fanoušci proto každý rok sahají do peněženek kvůli několika málo novým módům, příslibu lepší umělé inteligence a aktualizaci soupisek.

Chybí konkurence

A beta verze NHL 18 ukázala, že nejinak tomu bude i letos. Umělá inteligence sice brání zase o krůček lépe, přibyl nový zajímavý mód "THREES" (3v3), můžeme očekávat lepší chytání brankářů, ale to je všechno. Vyplatí se to za vašich těžce vydřených 1800 korun? Podle nás rozhodně ne!

EA Sports by si měli uvědomit, že podobným jednáním připravují sami sebe o zisky. Zatím sice ztráty nejsou tak markantní, protože na trhu nenajdete žádného vážného konkurenta, ale představte si, že by se KHL rozhodla zaplatit vlastní hru. Nejenže by EA rázem ztratila část svoji těžce vybudované základny, ale musela by začít konat, být o krok napřed jako FIFA před sérií PES od Konami.

To zní skvěle, protože sportovní oddělení EA by konečně ukázalo, co v nich doopravdy vězí. Už by dále netrápili oblíbenou sérii na zastarávajícím Ignite eginu a přešli po vzoru svého fotbalového bratříčka na Frostbite. Mohli bychom očekávat zajímavější novinky, každý rok lepší hokej...

Řešením je free-to-play

Nebo by mohli v nastoleném trendu pokračovat bez hněvu fanoušků. Jak toho docílit? Přechodem na free-to-play model.

Jak jsme již řekli výše, nový ročník NHL je v podstatě jen aktualizace soupisek s příslibem nových módů a změn. Takto by se vývojáři mohli věnovat jen soupiskám a online módu, který vynáší dostatek peněz na provoz serverů, placení dalších účtů a profit.

HUT je mezi hráči velice oblíbený, se správným přístupem by tak mohli Electronic Arts přilákat nejen více fanoušků na bezplatný mód pro jednoho hráče, ale ještě víc na multiplayerová klání. Začít základním balíčkem a pokračovat odemykáním dalších za pomoci velkého úsilí nebo peněz nezní vůbec špatně.

Tato myšlenka se ale nejspíše nikdy nenaplní. Funkci free-to-play by tak mohla v budoucnu suplovat služba EA/Origin Access, která je opravdu levná. Jen bychom museli zapomenout na aktualizaci soupisek, neboť s novým ročníkem podpora automaticky končí...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nízké prodeje a málo novinek? Řešením je přechod na free-to-play model

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.