Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Ve svých počátcích znamenaly online služby příjemné zpestření, teď ale některým hráčům zbytečně otravují život. Nenastal čas na změnu?

Xbox One

Xbox One FOTO: EDDS-Xbox - Youtube kanál

Xbox Live nebyl první online službou na konzolích (svoji dobu tehdy předběhl zapomenutý Famicom) a ani tou nejvíce revoluční internetovou službou. Musíme ale uznat, že spoustu lidí přesvědčila o jejím úžasném potencionálu.

Našli se i tací, kteří této službě předpovídali krátkou a bolestivou budoucnost. V minulosti totiž každý mohl vidět spoustu neúspěšných pokusů a podle nich mělo jít jen o další v řadě. Ale spletli se, protože Xbox Live měl dvě esa v rukávu: Snadno se to ovládal a byl zdarma.

Nemuseli jste platit žádnou měsíční sazbu, abyste jej mohli používat, prostě jste zapojili stroj k internetu a mohli jste hrát. Jenže co se nestalo. Microsoft a Sony zavětřili vůni dalších peněz a s rostoucí popularitou začali službu zpoplatňovat.

Dnes už sice za své peníze dostanete mnohem víc než v minulosti, ale bez několika vykopávek měsíčně(až na výjimky), které už nikdo nekupuje a obchody se jich potřebují zbavit, by se hráči určitě obešli.

Nedávno jsme se navíc dozvěděli, že cena PlayStation Plus opět poroste, Xbox zase nabídne zpoplatněné streamování her... A lidem to očividně nevadí. A my se jim nedivíme, neboť spousta z nich má konzoli jen na tituly, které je možné hrát v módu pro jednoho hráče a v tom jim žádné poplatky (zatím) nebrání.

Pokud ale budou výrobci konzolí pokračovat se zvyšováním cen, bude brzy výhodnější počítač. Tam nemusíte platit za online služby (jen za internet u vašeho poskytovatele), hry jsou levnější a jde na něm dělat více věcí...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

17.01.2019 20:17 Bude tato "variace na Fallout" úspěšnější než loňský pokus od Bethesdy?

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

  3. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.