Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Ve svých počátcích znamenaly online služby příjemné zpestření, teď ale některým hráčům zbytečně otravují život. Nenastal čas na změnu?

Xbox One

Xbox One FOTO: EDDS-Xbox - Youtube kanál

Xbox Live nebyl první online službou na konzolích (svoji dobu tehdy předběhl zapomenutý Famicom) a ani tou nejvíce revoluční internetovou službou. Musíme ale uznat, že spoustu lidí přesvědčila o jejím úžasném potencionálu.

Našli se i tací, kteří této službě předpovídali krátkou a bolestivou budoucnost. V minulosti totiž každý mohl vidět spoustu neúspěšných pokusů a podle nich mělo jít jen o další v řadě. Ale spletli se, protože Xbox Live měl dvě esa v rukávu: Snadno se to ovládal a byl zdarma.

Nemuseli jste platit žádnou měsíční sazbu, abyste jej mohli používat, prostě jste zapojili stroj k internetu a mohli jste hrát. Jenže co se nestalo. Microsoft a Sony zavětřili vůni dalších peněz a s rostoucí popularitou začali službu zpoplatňovat.

Dnes už sice za své peníze dostanete mnohem víc než v minulosti, ale bez několika vykopávek měsíčně(až na výjimky), které už nikdo nekupuje a obchody se jich potřebují zbavit, by se hráči určitě obešli.

Nedávno jsme se navíc dozvěděli, že cena PlayStation Plus opět poroste, Xbox zase nabídne zpoplatněné streamování her... A lidem to očividně nevadí. A my se jim nedivíme, neboť spousta z nich má konzoli jen na tituly, které je možné hrát v módu pro jednoho hráče a v tom jim žádné poplatky (zatím) nebrání.

Pokud ale budou výrobci konzolí pokračovat se zvyšováním cen, bude brzy výhodnější počítač. Tam nemusíte platit za online služby (jen za internet u vašeho poskytovatele), hry jsou levnější a jde na něm dělat více věcí...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.