Revoluce pro Nintendo: Switch konečně přilákal studia třetích stran

Léta stavěly konzole od Nintenda jen na vlastních titulech, s příchodem Switche se to ale razantně změnilo.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Polygon

Nintendo Switch je unikátní platforma. Levná, nabízí dostatečný hardwarový výkon a kopu zajímavých titulů. Zářným příkladem může být startovní titul The Legends of Zelda: Breath of the Wild. Ten překvapil úplně každého svým originálním pojetím a donutil spoustu lidí ke koupi nové konzole.

Jenže narozdíl od handheldového 3DS nebo WiiU nestaví jen na vlastnoručně vyrobených hrách, ale daří se mu opět přilákat studia třetích stran. Pro Nintendo je to velká změna, ale také obrovská šance, jak se opět vyhoupnout na úroveň Sony a Microsoftu.

Switch je nyní přímo ideální pro multiplatformní tituly. Proč? Zejména kvůli možnosti "odprostit" se od dokovací stanice a vyrazit s AAA tituly kamkoliv si zamanete. Umíte si představit, že byste si vzali ovladač na cestu a zahráli si třeba FIFU nebo NHL?

I když si podobné hry žádají poměrně velký výkon, Switch by je byl schopný utáhnout. A co víc, při správné optimalizaci by nejenže vypadaly skvěle, ale taktéž ani moc nevybíjely baterku.

Nintendo Switch tedy nejspíše čeká zářná budoucnost. S tituly třetích stran a vlastními exkluzivitami by se mohl dostat na zajímavá prodejní čísla, stabilizovat svou pozici na trhu a za několik let přijít s něčím, s čím pořádně prožene Microsoft i Sony.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Revoluce pro Nintendo: Switch konečně přilákal studia třetích stran

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.