Hry učí: Pět schopností, které si díky hrám zlepšíte

Hrajete hry? A víte, že vás potají učí? V tomto žebříčku naleznete pět schopností, které jste si díky hraní zlepšili.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: www.dsogaming.com

Načasování

Ve videohrách je načasování naprosto klíčové. Ty jsou plné překážek či pastí a je nutné vypozorovat, jak se opakují a správně si svoje kroky připravit. To mnohdy vede ke spoustě smrtí a opakování, v realitě se nám ale tento virtuální trénink může hodit, abychom se takovýchto chyb vyvarovali.

Smysl pro design

V mnoha titulech vás čeká stavění budov, ať už je to Sim City, The Sims nebo příprava barikád před vpádem policistů v Rainbow Six Siege. Musíte pokaždé přemýšlet, jak jednotlivé části rozmístit, aby do sebe nejen správně zapadaly, ale aby to co nejlépe vypadalo. V realitě pak těchto nabytých schopností určitě využijete.

Organizace

Smysl pro organizaci je v životě každého člověka důležitý, proč si ho tedy nevyzkoušet ve hře? A nemusíte se uchýlit zrovna k tetrisu nebo logickým titulům, stačí kousky, v nichž najdete inventář. Některé z nich sice na nepořádek nedbají a zvětšují se s počtem vašich předmětů, v některých je ale správné uspořádání důležité. Jako příklad může posloužit Deus Ex, v němž se nehraje na sílu hlavního hrdiny, ale na velikost inventáře. Pokud si jej uspořádáte špatně, vejde se vám do něj opravdu málo, s trochou té organizace ale můžete unést i několik zbraní, spoustu nábojů a další důležité věcičky.

Správa surovin

Ne každý má takové štěstí, že si může vydělat dostatek peněz, aby zaplatil účty a zbyly mu peníze na další utrácení. Nemůže si tak dovolit ani příliš utrácet za jídlo a musí s ním zacházet šetrně. Na takové věci vás už v dnešní době hry připraví. Sice se ve většině případů nejedná o samotnou stravu, ale zejména o munici nebo léčivé lektvary, jichž není nazbyt.

Empatie

Některá média sice dělají z hráčů nelítostné zrůdy, kteří jsou jednou nohou v kriminále, opak je ale pravdou. Spousta her staví na morálních rozhodnutích, do nichž můžete buďto přenést svoji míru empatie z reálného světa, nebo se vyřádit v tom virtuálním, abyste něco takového nemuseli zkoušet na živých stvořeních.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hry učí: Pět schopností, které si díky hrám zlepšíte

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.