Milujete seriál The Walking Dead? Potom si musíte zahrát tyto hry

The Walking Dead je velice populární seriál, s jehož světem jsme se mohli seznámit v řadě herních adaptacích. Ty nejlepší vám ukážeme v našem žebříčku.

The Walking Dead

The Walking Dead FOTO: IGN

The Walking Dead: Road to Survival

Pokud hledáte strategickou hru, kterou můžete hrát na cestách ve svém mobilu, tak jste právě jednu našli. The Walking Dead: Road to Survival je postavena zejména na příběhu komixů než na samotném seriálu. Pokud jste je nečetli, nemusíte mít strach. Do příběhu se vžijete velice rychle a na samotné zpracování si také zvyknete.

A o co v této hře vůbec jde? Plníte mise, spojíte síly se známými tvářemi a společně bojujete proti živým i nemrtvým v tahových soubojích. Můžete se těšit na systém frakcí, které reprezentují samotní hráči. Na ně pak můžete posílat svoje smrtonosné vojáky a připravit je o veškeré suroviny.

The Walking Dead: Assault

Další hra je taktéž vyvinuta pouze pro mobilní telefony a stejně jako předešlý titul je vytvořena podle komixu. Hraje se z ptačí perspektivy v rozmanitých a zajímavě zpracovaných prostředích stylizovaných do odstínů černé a bílé. Vaším cílem bude prostřílet si nebo probít cestu skrze hordy nemrtvých až k surovinám, rozšiřovat svůj tým a hlavně celý blázinec přežít.

The Walking Dead: 400 Days

Telltale připravil pro fanoušky oblíbeného seriálu řadu her. Jednou z nich, velice unikátní, je i počin s přídomkem 400 Days, který je zasazen mezi události první a druhé série. Místo jediného příběhu se zaměřuje hned na pět odlišných postav s jiným příběhem, jejichž osudy jsou navzájem propojené. Rozhodnutí provedené v kůži jednotlivých charakterů pak mají vliv na další pokračování děje.

The Walking Dead: No Man' Land

No Man's Land staví na podobných principech jako Road to Survival. V této hře máte za úkol postavit dostatečně silné opevnění a sbírat suroviny k jeho obnově po častých útocích nemrtvých. Své vojáčky můžete posílat plnit příběhové mise a využívat jejich unikátních schopností k boji, který probíhá podobně jako v deskových hrách.

The Walking Dead: Season One

První sezóna je nejlépe hodnoceným souborem her z celé série. Na Metacritic si drží skóre 92, což není žádné velké překvapení. V době kdy vyšla byly ještě tituly od Telltalu v kurzu, jejich zastarávající engine a málo inovativních přísad ovšem začíná studio pomalu přivádět do hrobu. V tomto titulu ale nejde o grafiku, nýbrž o perfektní vyprávění příběhu. To je plné zvratů i morálních rozhodnutí, jež ovlivní průběh budoucích částí. Rozhodně doporučujeme!

img-responsive

The Walking Dead | foto: www.ihoror.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Milujete seriál The Walking Dead? Potom si musíte zahrát tyto hry

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  2. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.