Milujete seriál The Walking Dead? Potom si musíte zahrát tyto hry

The Walking Dead je velice populární seriál, s jehož světem jsme se mohli seznámit v řadě herních adaptacích. Ty nejlepší vám ukážeme v našem žebříčku.

The Walking Dead

The Walking Dead FOTO: IGN

The Walking Dead: Road to Survival

Pokud hledáte strategickou hru, kterou můžete hrát na cestách ve svém mobilu, tak jste právě jednu našli. The Walking Dead: Road to Survival je postavena zejména na příběhu komixů než na samotném seriálu. Pokud jste je nečetli, nemusíte mít strach. Do příběhu se vžijete velice rychle a na samotné zpracování si také zvyknete.

A o co v této hře vůbec jde? Plníte mise, spojíte síly se známými tvářemi a společně bojujete proti živým i nemrtvým v tahových soubojích. Můžete se těšit na systém frakcí, které reprezentují samotní hráči. Na ně pak můžete posílat svoje smrtonosné vojáky a připravit je o veškeré suroviny.

The Walking Dead: Assault

Další hra je taktéž vyvinuta pouze pro mobilní telefony a stejně jako předešlý titul je vytvořena podle komixu. Hraje se z ptačí perspektivy v rozmanitých a zajímavě zpracovaných prostředích stylizovaných do odstínů černé a bílé. Vaším cílem bude prostřílet si nebo probít cestu skrze hordy nemrtvých až k surovinám, rozšiřovat svůj tým a hlavně celý blázinec přežít.

The Walking Dead: 400 Days

Telltale připravil pro fanoušky oblíbeného seriálu řadu her. Jednou z nich, velice unikátní, je i počin s přídomkem 400 Days, který je zasazen mezi události první a druhé série. Místo jediného příběhu se zaměřuje hned na pět odlišných postav s jiným příběhem, jejichž osudy jsou navzájem propojené. Rozhodnutí provedené v kůži jednotlivých charakterů pak mají vliv na další pokračování děje.

The Walking Dead: No Man' Land

No Man's Land staví na podobných principech jako Road to Survival. V této hře máte za úkol postavit dostatečně silné opevnění a sbírat suroviny k jeho obnově po častých útocích nemrtvých. Své vojáčky můžete posílat plnit příběhové mise a využívat jejich unikátních schopností k boji, který probíhá podobně jako v deskových hrách.

The Walking Dead: Season One

První sezóna je nejlépe hodnoceným souborem her z celé série. Na Metacritic si drží skóre 92, což není žádné velké překvapení. V době kdy vyšla byly ještě tituly od Telltalu v kurzu, jejich zastarávající engine a málo inovativních přísad ovšem začíná studio pomalu přivádět do hrobu. V tomto titulu ale nejde o grafiku, nýbrž o perfektní vyprávění příběhu. To je plné zvratů i morálních rozhodnutí, jež ovlivní průběh budoucích částí. Rozhodně doporučujeme!

img-responsive

The Walking Dead | foto: www.ihoror.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Milujete seriál The Walking Dead? Potom si musíte zahrát tyto hry

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.