Rozhovor: S Deck13 o minulosti i budoucnosti hardcore her

Michael Hoss si na nás udělal čas a povyprávěl nám o minulosti i budoucnosti Deck13. Řekl nám, že jméno studia vzniklo podle mapy z Unreal Tournament a rozpovídal se i o jejich dalších plánech. Jak to vypadá s Lords of the Fallen 2? Proč mezi jeho nejoblíbenější hry patří The Surge? Vše se dozvíte v našem rozhovoru.

The Surge

The Surge FOTO: Deck13 Interactive

Proč jste vaše studio pojmenovali Deck13?

Deck 13 byl založen pod úplně jiným jménem. Jenže ten název nám přinesl akorát problémy, protože byl podobný jiné společnosti, která z toho samozřejmě radost neměla. Museli jsme tedy najít jiné jméno. Tou dobou (v roce 2001) byl v týmu velice populární Unreal Tournament. Pamatujete si na mapu DM_Deck16? Tak jsme jen vyjmuli Deck16 a původní číslo nahradili třináctkou.

Série Ankh byla u nás v Česku docela populární. Jak vás vůbec napadlo vytvořit adventuru zasazenou do Egypta?

Myšlenka vzplála v roce 1997, kdy Jan a Florian, zakladatelé Deck13, odjeli na dovolenou do Egypta. Byl tam jeden příjemný dopravce, podle něhož potom vytvořili postavu. Stačilo si domyslet pozadí a bylo to.

Z taktických stříleček a adventur jste se přeorientovali na RPG. Proč?

Vždycky jsme chtěli vytvářet RPG hry. Jenže když byl založen Deck13, tak tou dobou bylo velice těžké tvořit podobné hry. Neměli jsme žádné zkušenosti ani historii a díky adventurám jsme si ji vytvořili. Mohli jsme vyprávět příběh a postupnými krůčky přecházet na jiný žádnr.

Když se člověk podívá na Lords of the Fallen, řekne si, že jste brali inspiraci z DS. Je to pravda?

Kdybych řekl že ne, tak bych lhal. Brali jsme si inspiraci z různých her, ale Dark Souls a Deamon Souls ovlivnily vývoj Lords of the Fallen nejvíce. Chtěli jsme, aby to byla výzva.

The Surge byl také podobně těžký, jenže tam jste zvolili poněkud jiné období. Proč?

Po vydání Lords of the Fallen jsme přemýšleli hned o několika projektech. Diskutovali jsme také s Focus Home Interactive a ti nám nabídli šanci vytvořit The Surge. To byla nabídka, která nešla odmítnout.

O Lords of the Fallen 2 se v jednu chvíli docela ostře spekulovalo a dodnes dohady o pokračování neutuchají. Máte druhý díl v plánu?

O Lords of the Fallen 2 toho moc nevíme. CI Games vlastní tuto značku. Ti oznámili pokračování a žádné novinky dosud nezveřejnili. My na pokračování nepracujeme, ale ať už na něm bude dělat kdokoliv, přejeme mu hodně štěstí a hlavně úspěch.

Kterou vámi vyrobenou hru máte nejradši?

Nemůžu mluvit za celý nás tým, protože každý by to měl jinak. Nevím, jak by ostatní odpověděli, ale já bych určitě vybral The Surge nebo Veneticu. Spíše se však přikláním k The Surge. Je to nejvíce propracovaná hra, kterou jsme vydali. Navíc nás toho spoustu naučil, což se bude hodit do dalších projektů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor: S Deck13 o minulosti i budoucnosti hardcore her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.