Vita je mrtvá a Sony by si to mělo uvědomit

PlayStation Vita je handheldová konzole z roku 2011, která měla napodobit úspěch PSP. V dnešní době už tedy jde spíše o kousek z historie...

PS Vita

PS Vita FOTO: GAMIFIQUE.cz

Prezident a kreativní ředitel Sony Computer Entertainment America v nedávném rozhovoru řekl, že Vita je stále živá a aktivní platforma, na kterou má stále smysl vytvářet hry. Je tomu opravdu tak? Podle našeho názoru to je přesně naopak.

V dnešním světě veškeré handheldové konzole válcují mobily a tablety. Dnešní průměrný chytrý telefon už má větší výkon než nástupce populárního PlayStation Portable, větší rozmanitost titulů i zajímavější cenu. Dominantou mobilního hraní jsou zejména hříčky, zatímco u Vity by to mělo být opačně.

Ta ale poslední dobou nabízí jen nezávislé tituly a studia zaměřující se na tvorbu AAA her od ní už dávno daly ruce pryč. I přesto na ni najdete spoustu zajímavých her od Call of Duty, Killzone, Rayman nebo adventuru od Telltale Games podle seriálu The Walking Dead.

Kdo vlastní jak PS4, tak handheldovou konzoli od Sony, může využít Remote play, která vám dovolí hrát vaše tituly z nejnovějšího PlayStationu na malé přenosné Vitě. Když doma necháte konzoli zapnutou a využijete této funkce, můžete si zahrát nejnovější AAA kousky třeba ve vlaku nebo ve škole.

Ať už to zní sebelíp, tato nabídka nejspíše většinu lidí nenaláká, protože by musela investovat více než deset tisíc do hardwaru. Většina tak raději sáhne po mobilním zařízení, které nabízí mnohem více možností a všechny jeho funkce jsou dostupné bez nutnosti nechávat doma spuštěný jiný stroj.

Víme, že těmito výroky chce Sony podpořit prodeje jejich handheldového kousku, ale příště by si měli více rozmyslet, co říkají. Vita je v dnešní době spíše kousek historie, než něco, k čemu by se tato firma měla do budoucna upínat.

Témata: Sony | PS5 | PS Vita | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vita je mrtvá a Sony by si to mělo uvědomit

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.