Pohřbívá nedostatek exkluzivit Xbox?

Sony jasně drtí Microsoft v počtu exkluzivit. Doplatí na to americký monopol, nebo se konečně probudí?

Xbox One X

Xbox One X FOTO: http://www.legitreviews.com

Microsoft postrádá dostatek zajímavých exkluzivit, zatímco Sony v tomto ohledu dominuje. A vypadá to, že v nejbližší době se to nejspíše nezmění. To je jen a jen dobře pro počítačové hráče, ale špatně pro samotný Microsoft.

img-responsive

Sea of Thieves | foto: RARE

Ten údajně nechce investovat více peněz do studií, které by se o exkluzivní hry pro Xbox postaraly a jedinou světlou výjimkou pak má být Sea of Thieves. Ale znáte internet. Objeví se na něm spoustu nepodložených informací, které se nakonec ukážou být jako falešné. Jenže v tady to opravdu vypadá, že Microsoft do svých studií příliš neinvestuje.

Místo toho se spoléhá na exkluzivity vyvinuté studii třetích stran. Mezi takové tituly patří například ReCore, Cuphead, Crakdown 4, Ori nebo State of Decay.

Microsoft se v poslední době až příliš spoléhá na tituly třetích stran. Přitom by se mělo zaměřit na budování vlastních týmů a přípravu širší palety exkluzivit. Tak to dělá japonská společnost Sony a podívejte se, jak rozšířená jejich nabídka je. To samé bychom mohli říct i o Nintendu, které v podstatě staví jen na vlastnoručně vyrobených exkluzivitách (Zelda, Mario).

Americký monopol by se také mohl zamyslet nad jejich kvalitou. Exkluzivně vyrobené tituly totiž velice rychle ztrácejí na lesku a původní lákadla v podobě HALO nebo závodní série Forza už nedokážou všechnu práci odedřít sami.

img-responsive

Halo 5: Guardians | foto: Reprofoto YouTube

Microsoft má sice velice zajímavou paletu unikátních titulů, klesající počet těch nových ale není zrovna nejlepší lákadlo ke koupi. Pokud to bude pokračovat dál, může to s konzolí od Microsoftu skončit špatně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pohřbívá nedostatek exkluzivit Xbox?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.