Postavte se proti padlým vikingským démonům a osvoboďte svého milence

Blíží se srpen, což značí příchod první velké AAA hry. Je jí Hellblade: Senua's Sacrifice, která se zaměří na pochroumanou psychiku drobné hrdinky.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice FOTO: www.hellblade.com

Realita nebo mámení?

Léto je tradičně obdobím sucha. Letos to sice venku tak nevypadá, ale na herním trhu je doslova prázdno. Nezávislé kousky musí vyplnit místo kvůli nedostatku AAA titulů. Zatím se to úspěšně daří například povedené rumunské skákačce Black the Fall, polskému RPG Tower of Time nebo úžasnému Yonder: The Cloud Catcher Chronicles. To nejlepší ale dorazí až další měsíc.

Nejtučnější měsíce započne studio Ninja Theory se zajímavou akční hrou Hellblade: Senua's Sacrifice. O co přesně půjde? Senua si bude muset projít doslova peklem. Její psychika je zdevastovaná a od nájezdů vikingských válečníků nedokáže rozpoznat bludy od reality. Možná proto se vydává do samotného podsvětí, odkud chce vyvést svého milého.

Tvůrci nechtějí nic ponechat náhodě. Kvůli autentickému zážitku dokonce spolupracují s lidmi, kteří zažili nějakou z mentální poruchu na vlastní kůži. Traumatický až hororový zážitek je tedy zaručen.

Boj = základ úspěchu

Klíčovým prvkem v boji proti démonům bude i soubojový systém. Vývojáři si ale uvědomují, že hlavní hrdinka je drobná žena, která se v žádném případě nemůže vyrovnat hrubé síle severských bojovníků. V boji tak budete muset spoléhat na chytrý přístup a její obratnost, jíž naopak postrádají obyvatelé podsvětí.

Její váha ale nebude jen ku prospěchu. Kvůli jejím drobným parametrům může docházet k problémům při blokování či samotných útocích. V jednom videu jsme mohli vidět zářný příklad, kdy Senua vší silou praštila svým mečem, démon její útok zablokoval, hrdinka se od něj odrazila a ztratila rovnováhu.

Nezávislá hra

Je jasné, že toto léto nebude mít Hellblade, co se týče grafického zpracování, žádnou konkurenci. Hra je precizně zpracovaná, čemuž odpovídají i hardwarové nároky. Pokud titul dokáže váš počítač rozdýchat, užijete si úžasné scenérie, s nimiž se můžete podělit s celým světem. Ninja Theory totiž nedávno oznámili fotografický mód, v němž najdete i spoustu filtrů a pomůcek, které z fotografie udělají hotové umělecké dílo.

I přes to všechno vývojáři hlásí, že jejich hra je nezávislá, čemuž přizpůsobili i cenu. Tento umělecký kousek si můžete pořídit už 30 euro (zhruba 780 korun), což je za AAA hru s takovou atmosférou a prvky úžasná cena. Vyvstává tu ale otázka, jestli v tom není nějaký háček.

Jelikož je hra delší dobu ve vývoji, technické problémy bychom asi mohli vyloučit. Jediný problém by tak mohly být technické požadavky a herní doba. Ta se bude pohybovat okolo 6-8 hodin. Na dnešní dobu jde o slušné číslo, některým hráčům by však nemusela stačit.

Hellblade: Senua's Sacrifice vychází už 8. srpna na počítače a PlayStation 4.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Postavte se proti padlým vikingským démonům a osvoboďte svého milence

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.