Jak se žilo ve starověkém Římě?

Life of Rome je zajímavé MMORPG, v němž budeme moci žít život počestného římského občana nebo jeho odpůrce.

Life of Rome

Life of Rome FOTO: Steam

I ty, Brute?

Římská říše byla roztahovačná, obrovská a nebezpečná. Někteří by si mohli říct, že šlo o starověkou obdobu Třetí říše a nebyli byste daleko od pravdy. Její hlavní město ale bylo majestátní a multikulturní, tedy jako většina těch dnešních. Bylo v něm k vidění spoustu zajímavých budov, žijící náměstí, obchodníci s otroky, publikum bavící se nad koňskými dostihy či gladiátorskými zápasy.Tohle všechno chce na obrazovky přenést Breakout Studio.

Hra se bude odehrávat v roce 320 našeho letopočtu. Půjde o MMORPG v němž se budete moci přidat buďto na stranu Říma nebo k jeho odpůrcům. Toto počáteční rozhodnutí samozřejmě ponese politické následky.

Zajímavé je, že samotnou politiku budou mít plně pod palcem hráči. Pokud se přikloníte na stranu Římské říše, budete získávat prestiž za angažování v obchodech mezi svými spoluobčany, podporu domácí výroby, dodržování zákonů a vraždění těch, kteří se přísnému řádu nepodvolí. Volnomyšlenkářským hráčům pak může imponovat druhá strana mince. Rebelové totiž žijí za hranicemi hlavního města největší říše ve vlastních táborech, neuznávají zdejší zákony, neplatí daně a body proslulosti dostávají za vraždění počestných občanů a loupežné nájezdy.

Proslulost vládne

Ve hře si budete moci založit vlastní rodinu nebo se do některé přidat. Jejich proslulost se pak skládá z prestiže jejího vůdce a jejího průměru ze všech ostatních členů. Ty nejproslulejší poté budou tahat za nitky a dostanou od senátu různé benefity. Může jít o slevu na dani, rychlejší léčení nebo výhody v soubojích. Ti se zápornými čísly na něco takového můžou zapomenout. Nejenže je čekají různé penalizace, ale také mohou být vyhnáni z města.

Rodiny mezi sebou mohou tvořit aliance a pomáhat si s obchodováním nebo během válek. Krom pomoci může dojít i k rozepřím, načež nezbude nic jiného, než si svoje komplexy a problémy vybít na bitevním poli. Nečekejte ale něco jako najímání žoldáků a prvky strategie. Bojovat budou samotní hráči.

Tvůrci ale slibují zajímavý bojový systém. O tom sice příliš mnoho nevíme, jasné ovšem je, že za něj budeme dostávat zkušenostní body. A to nejen za zabíjení, ale i výpady nebo blokování. Dočkáme se tedy něčeho jako v sérii The Elder Scrolls, kde si své schopnosti zlepšujete jejich používáním?

Jako tehdy

Life of Rome bude realistický. To dokazuje i fakt, že jeden virtuální den bude trvat 24 hodin, přičemž (stejně jako v reálu) se tu bude dynamicky střídat den s nocí. Těšit se můžeme i na propracované efekty větru, deště a fáze měsíce.

Kdy se dočkáme plné verze? Vývojáři neuvádějí přesné datum, ale ve fázi předběžného přístupu bychom ji měli spatřit už letošní rok. Plánuje se jen počítačová verze.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak se žilo ve starověkém Římě?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.