Magoři a šílenci? Výběr těch největších videoherních maniaků

Vývojáři rádi sahají po psychicky narušených postavách, které dodají příběhu ten správný říz. Z širokého spektra jsme vybrali ty nejlepší.

Far Cry 3

Far Cry 3 FOTO: www.game-art-hq.com

Pagan Min - Far Cry 4

Ubisoft možná má v posledních letech problémy plnit své sliby a udržet stabilní servery, co se jim ale daří na jedničku jsou virtuální šílenci. Úžasně to demonstruje postava ze čtvrtého Far Cry, šílenec na první pohled - Pagan Min. Jde o krutého vládce Kyratu, který terorizuje zdejší obyvatelstvo svými vojenskými jednotkami, obchoduje s drogami a při trošce odporu neváhá rozpárat ani své vlastní "poddané." Hra vás proti němu postaví a společně s odbojem se jej pokusíte připravit o veškerou moc nad Himaláji.

Sander Cohen - Bioshock

Bioshock je umělecké dílo s úžasnou atmosférou a perfektně napsaným příběhem. Z unikátních postav vyčnívá zejména jedna z nich  - "umělec" Sander Cohen, kterého potkáte v prvním díle. Ten je všestranně nadaný, skládá písně, zpívá je místním obyvatelům, píše básně a vytváří sochy z jedinečných přísad, lidských těl.

Seth Briars - Red Dead Redemption

Westernová hra od Rockstaru, to bylo něco nevídaného. Nikdo nevěděl, jak se toho zhostí a nakonec se z ní vyklubala taková pecka. Dopomohl tomu i skvěle napsaná postava Setha Briarse, který díky "shodě okolností" spadl až na samé dno společnosti, je nucen vybírat hroby a okrádat nebožtíky. Pořád žvaní jen o jakési mapě a jeho dávném kamarádovi, jemuž by nejradši zakroutil krkem. Setha můžete najít v rozšíření Undead Nightmare.

 

Joker - Batman

Co mají hry a filmy o netopýřím muži společného? Jokera, šíleného antihrdinu, který si nedělá těžkou hlavu z žádné situace. Dokáže strhnout všechny zločince na svou stranu, čehož samozřejmě tvůrci herní adaptace využili a poslali vás bojovat proti jeho poskokům.

Vaas Montenegro - Far Cry 3

Jak jsme psali na začátku, Ubisoft umí vytvářet šílené postavy, což dokazuje fakt, že jen v tomto žebříčku najdete dvě postavy z jedné série. A Vaas sem bezpochyby patří. Je to taková variace Jokera, která by si se svou slavnější "předlohou" nic nezadala. Stejně jako Pagan nemá problém provrtat svým vojákům hlavu kulkou a zastrašovat je, stejně jako na začátku hry hlavního hrdinu s jeho partou, která mu padne přímo do chřtánu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Magoři a šílenci? Výběr těch největších videoherních maniaků

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.