Kdy vyjde další Gothic? Dočkáme se už brzy

Indicie naznačují, že bychom se už brzy mohli dočkat dalšího dílu. Je to pravda, nebo je to trošku zamotanější?

ELEX

ELEX FOTO: World of ELEX

Piranha Bytes před pěti roky opět získali práva na svoji nejslavnější značku Gothic. Jenže ani za takovou dobu nepřišli s jasnou koncepcí a vizí, která by se týkala budoucnosti této série. Mezitím vyšlo třetí pokračování Risen a na letošek je naplánován zbrusu nový titul ELEX. Jak to vypadá s jejich největší legendou? Vrátí se k ní někdy?

My to nebyli!

Odpověď na otázku musíme hledat už v roce 2006, kdy studio "dokončovalo" třetí díl. Vývojáři věděli, že je hra ve špatném stavu a žádali svého vydavatele o odložení data vydání. Ten ale striktně trval na říjnu, což se nakonec podepsalo i na samotných recenzích. Aby ze sebe JoWood smyl špínu, předal značku do rukou jiného vývojáře, který se postaral nejen o pokračování, ale i o DLC ke trojce.

A právě přídavek Forsaken Gods nejspíše úplně zruinoval další plány s touto značkou. Ten pojednával téměř o tom samém co samostatná hra, neboť jste v roli bezejmenného hrdiny dostali za úkol sjednotit Myrtanu jednou provždy. Vše končí tak, že se z něj stane král, což značně komplikuje cestu dalšímu pokračování.

Čtvrtý díl to vyřešil novým protagonistou, jenže z názvu hry byla později odstraněna samotná značka a nyní se jmenuje jen Arcania. Do plnohodnotného následovníka by tak Piranha Bytes mohla zakomponovat strategické prvky a velké bitvy, ale ruku na srdce - to by už nebyl pravý Gothic. Pravděpodobněji tak zní buďto rozvíjení příběhu hrdiny od Spellboundu nebo úplně nové dobrodružství dobře známého chasníka z dolů v Khorinisu.

Máme se bát?

Hry od Piranha Bytes si už několik let drží svou kvalitu, poslední dobou ale můžeme sledovat klesající tendenci. První Risen přinesl přesně to, co si představovali fanoušci od čtvrtého pokračování Gothic, jenže dvojka už se od původního poselství úplně odklonila a třetí díl se k němu zase snažil navrátit. I když nešlo o úplně nejhorší tituly, v recenzích si moc dobře nestojí a fanouškům se do pamětí příliš tučným písmem nevryl. A podle těch, kteří měli možnost hrát ELEX, máme mít v říjnu důvod k obavám.

Co je ale zajímavé, tvůrci se od opětovného nabytí práv na jejich legendární sérii snaží navrátit k původním technikám. Risen 3 už se velice podobal jeho slavnějším předchůdcům, zatímco ELEX má být Gothic z budoucnosti. Chtějí nám tím Piranha Bytes něco naznačit? Pilují si své schopnosti, aby mohli v nejbližší době přivést na svět pátý díl Gothic?

Když tuto otázku před členy studia někdo načne, většinou mlží a tvrdí, že potřebují ten správný nápad, aby mohli přinést něco revolučního, ne jen další RPG. Ale třeba "Piraně" jen na ostro zkoušejí prvky, které se už za pár let objeví v našem vysněném pokračování...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kdy vyjde další Gothic? Dočkáme se už brzy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.