Další Diablo? Tower of Time si jde vlastní cestou

Na první pohled jen další Diablovka, při podrobnějším prozkoumání ale zjistíte, že nabízí několik unikátních prvků. Jak se hraje?

Tower of Time

Tower of Time FOTO: Steam

Herních studií v Polsku přibývá jako hub po dešti. Dopomáhají k tomu nejen idoly v podobě celosvětově úspěšných studií, ale také samotná vláda, která narozdíl od té naší vývojáře podporuje. Even Horizon sice dotace od státu nedostali, i tak se pokusí vklínit mezi ty největší trháky se svým počinem Tower of Time.

img-responsive

Tower of Time | foto: Steam

Vykrádačka Diabla

Někteří by při prvním pohledu mohli říct, že to bude jen další vykrádačka Diabla. To se ale, dámy a pánové, šeredně pletete. Tower of Time sice využívá point-and-click ovládání, jakmile dojde na boj, je diametrálně odlišný. Tady místo zběsilého klikání či vybírání rozličných schopností musíte přemýšlet.

Když na vás zaútočí družina nepřátel, objeví se načítací obrazovka a po dokončení mapa bojiště. V prvním poschodí vám tvůrci nechají ochutnat jednodušší variace, kde se nachází jen dva nebo tři teleporty, z nichž se spawnují NPC, v pozdějších fázích ale začne přituhovat.

S postupujícím herním časem, větším počtem společníků a nepřátel se jako velice důležitá ukáže být funkce zpomalení času. Po té můžete sáhnout kdykoliv během hry a téměř nerušeně přeskupit vaše vojáčky nebo využít jejich speciálních schopností.

Možná to zní dobře, ale nás popravdě v konečných fázích jakýkoliv boj dosti otravoval a chtěli jsme se mu mermomocí vyhnout. Jenže tvůrci vám takovou možnost nedají. Důležité cesty totiž stráží minimálně jedna skupinka, s kterou musíte ztratit čas, abyste mohli pokročit v příběhu. Podle nás by této hře mnohem více slušel bojový styl podobný Diablu. Bylo by to rychlejší, akčnější a praktičtější. Takhle vám hra akorát ztrpčuje jinak příjemný pocit z hraní.

Příběh na vysoké úrovni

Abychom jen nehanili, musíme přiznat, že se nám velice líbilo příběhové pozadí a propracovanost celého díla. Začínáte jako malý chlapec, jenž odběhl do lesa na lov a během svého průzkumu narazil na záhadnou věž. Do takovýchto budov měl každý z vesnice zákaz vstupu pod pohrůžkou vyhoštění, hocha to ale táhlo dál. Postupně tak objevuje starodávné relikvie, na jejímž konci je trůn, jenž k němu začne promlouvat. Hrdina po vyslechnutí monologu uteče zpět a o několik let později, po skončení služeb na královském dvoře, se vrátí i s družinou. Pointa je v tom, že věž by mohla být klíčem k vyřešení palčivých problémů zmenšující se lidské rasy, což vytuší i ostatní obyvatelé a postupně se k vám začnou přidávat.

Postupně se tak vaše kompanie rozšíří na více členů, než byste na začátku čekali a stane se z ní hotové Společenstvo prstenu. Každý z nich má jiný důvod, proč se k vám připojil a samozřejmě i jiné schopnosti, jichž náležitě využijete.

img-responsive

Tower of Time | foto: Steam

Průzkum = základ úspěchu

Věž má zajímavou historii, jejíž střípky naleznete poházené po všech poschodích. Jednou to je výjev ze života kostlivce, jenž je přivázán k dřevěnému kolu, poté úryvek z knihy nebo poznámka dávno mrtvého obyvatele.

Okolí se rozhodně vyplatí prohledávat, protože krom těchto upomínek na doby minulé najdete všude poházené zlaťáky a velice důležité "modrotisky," díky nimž můžete vylepšovat svoji kompanii. Tady totiž postavy nesbírají zkušenosti a nepostupují na další úrovně. V Tower of Time musíte získávat tyto dávné spisy, vylepšovat s jejich pomocí budovy a následně i vaše hrdiny. To je rozhodně zajímavá změna, která vás donutí přemýšlet nad každým vylepšením a utraceným zlaťákem.

Tower of Time pořídíte na Steamu za patnáct euro (zhruba 400 korun), což je za tento titul krásná cena. Je sice ještě rozpracovaný a dokončení se v nejbližší době neblíží, ale kdo vám dnes dá za tak málo tolik muziky (15+ hodin)?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další Diablo? Tower of Time si jde vlastní cestou

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.