Gothic z budoucnosti: To je nejnovější počin od Piranha Bytes

Fanoušci už dlouhou dobu volají po dalším dílu ze série Gothic. A Piranha Bytes jim ho už brzy dají, ale ne v takové podobě, jak by možná očekávali.

ELEX

ELEX FOTO: World of ELEX

Války o cennou látku

Piranha Bytes mají za sebou dvě celosvětově úspěšné série, které si získali statisíce fanoušků a prodali miliony kopií. Podobný úspěch by chtěli zopakovat s novým titulem ELEX, jenž nás zanese úplně jinam, než předešlé hry.

Největší rozdíl bude v samotném pojetí. Narozdíl od předchozích titulů budeme hrát ve zničeném světě, který byl kdysi pokročilý a stále nabízí několik technických vymožeností. Ty jsou poháněny cennou látkou Elex, o níž samozřejmě zdejší frakce vedou úpornou válku. Každá z nich s ním má jiné plány.

Berserkeři jej využívají kvůli vlastnostem, které jim dávají silné magické schopnosti a taktéž k obnově zničené zeleně. Outlaws zase dopomáhá k udržení jejich svobody, zatímco Klerikové se zdržují jeho konzumace úplně a raději jej používají k pohánění strojů a zbraní. Klín mezi ně chce zatnout elitářská organizace Albů, jejichž cílem je dobýt celý ostrov Magalan a odstranit z cesty všechny nevyhovující jedince.

V této frakci vymývající mozky začíná cesta hlavního hrdiny, který se ale shodou okolností dostane z jejich dosahu a funkce látky začnou postupně oslabovat. Brzy se z jejích spárů úplně vysvobodí a začne jeho cesta za obnovou rovnováhy na celém Magalanu.

Svět jako na dlani

K tomu vám pomůže pestrá paleta zbraní, která nebude čítat jen tradiční meče, luky, kuše nebo harpuny, ale i zbrusu nové kousky, jež jsme v Gothicu nebo Risen neměli šanci vyzkoušet. Arzenál rozšíří například plasmová puška, brokovnice nebo plamenomet. K soubojům budete moct používat i jetpack, s nímž stačí jen vyletět do vzduchu, využít gravitace a rozdrtit nepříteli lebku. Romantici jej mohou využít k průzkumu přírody a kocháním se zdejšími reáliemi pěkně z nadhledu. A že se budete mít čím kochat!

Svět má být podle posledních informací 1,5krát větší než v Gothic 3, jenž byl rozdělen na Varant (poušť), Myrtanu (mírné pásmo) a Nordmar (pokrytý sněhem). Podobné dělení bude i v ELEX, neboť je rozsekán na pět volně přístupných lokací s odlišnou faunou a flórou. Potěší také absence načítacích časů během přechodu mezi oblastmi, které v jejich posledních titulech byly samozřejmostí.  Obrovský je i objem dialogů, jenž čítá více než 300 tisíc slov.

Hra nebude mít maximální dosažitelný level. Po dokončení hry tak můžete běhat, mydlit příšery a dál získávat zkušenostní body, což nás dostává k další položce. Zabité příšery se budou respawnovat. To je na jednu stranu dobře, protože v závěru hry nebudete jen znuděně procházet lokacemi. Na druhou stranu to může být poměrně otravné a vést ke spoustě chyb.

Jestli se jim legendární německé studio Piranha Bytes vyvaruje, se dozvíme už 17. října, kdy hra vychází na PlayStation 4, Xbox One a počítače.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gothic z budoucnosti: To je nejnovější počin od Piranha Bytes

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

The Elder Scrolls jako strategie? Mod pro Medieval 2: Total War dostal…

21.01.2019 17:46 Je libo strategie ze světa The Elder Scrolls?

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  3. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.