Pět nejoriginálnějších zbraní ve hrách

Mysleli jste si, že se z jednorožce nedá střílet? V tomto článku vás přesvědčíme o opaku.

Red Faction Armageddon

Red Faction Armageddon FOTO: YoutTube

Příruční "kanón" - Dead Space 2

Dead Space je horor s úžasnou atmosférou. Zdejší lokace, hudba, příběh, vše ji jen umocňuje. Co by ji mohlo zkazit? Komunitní mod? Ale kdeže, samotní vývojáři to dokázali perfektně. Stačí jen, abyste dohráli druhý díl na hardcore obtížnost. Pokud to dokážete, dostanete jako odměnu velice zvláštní zbraň - příruční kanón ve tvaru pěnové rukavice.

Dubstep gun - Saints Row IV

Série Saints Row patří mezi ty "nejulítlejší" v celém herním průmyslu. Její tvůrci chtěli vytvořit odlehčenou variaci Grand Theft Auto, což se jim podařilo na výbornou. Ve hře tak můžeme dělat spoustu šílených věcí a používat řadu unikátních zbraní, mezi něž bezpochyby patří Dubstep gun. Ta má neomezený počet nábojů a jakmile z ní začnete střílet, všichni okolo začnou tancovat. Díky ní tak vytvoříte skvělou párty přímo na ulici.

Red Faction: Armageddon - Jednorožec

Red Faction: Armageddon je možná vážná hra, její tvůrci ale smysl pro humor během jejího vývoje neztratili. Když se blížil jeden milion prodaných kopií, tak přinesli svým věrným fanouškům zajímavou odměnu - novou zbraň. A nešlo o odstřelovačku s obrovským poškozením nebo kulomet s neomezeným počtem nábojů, vývojáři raději zvolili jednorožce. Geralt s Yennefer už si něm užili, proč jej tedy nepoužít k zabíjení nepřátel?

Cluckshot - Gears of War 3

Zbraň co střílí kuřata jsme už viděli ve hře Crysis, jenže tam ji vývojáři použili jako protipirátskou ochranu. Tvůrci Gears of War 3 využili stejný koncept, ale použili jej jako odměnu pro pečlivé hráče. Jedná se totiž o easter egg, na který můžete narazit ve čtvrté kapitole. Pokud splníte několik úkolů, přiletí stroj ovládaný slepicí a shodí vám ji na zem. Vy se s ní pak můžete vyřádit do sytosti.

"Medvídek" - Dead Rising 2

Většina her se zombie tématikou se snaží věrně vykreslit pohnuté osudy přeživších a vytvořit co nejrealističtější atmosféru. Série Dead Rising jde úplně jiným směrem a chce hlavně bavit. "Zombíky" tak můžete kosit paletou zajímavých zbraní a originálních kombinací. Nejenže lze umlátit nemrtvého plyšovým medvědem, ale můžete jej modifikovat tak, aby sám od sebe střílel vše, co se pohne (až na vás).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejoriginálnějších zbraní ve hrách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.