Virtuální famfrfál: Vyzkoušeli jsme zajímavý počin od tvůrců Slender: The Arrival

Hráli jsme nejnovější MMORPG od tvůrců Citadel: Forged with Fire. Jak se hraje? Vyplatí se do něj investovat?

Citadel: Forged with Fire

Citadel: Forged with Fire FOTO: Steam

Citadel: Forged with Fire v sobotu otevřel brány všem hráčům, kteří si jej chtěli vyzkoušet. A jejich příval byl opravdu obrovský, protože už několik minut po spuštění bylo téměř nemožné najít prázdný sever. Navíc počítadlo, které sledovalo aktuální stav hráčů na serveru, nefungovalo a na první pohled to tak vypadalo, že vypověděli poslušnost. Po několika minutách zkoušení se nám ale povedlo připojit a hru jsme tak během několika hodin podrobili testu. Vyplatí se?

"Masivně multiplayerové"

Nejnovější počin od Blue Isle Studios se pyšní přídomkem MMORPG. Pod takovým pojmem byste si představili veliký otevřený svět se spoustou úkolů a hlavně velkým množstvím hráčů, což tady rozhodně nenajdete. Svět sice vypadal opravdu dobře, rozmanitě a byl plný příšer, s množstvím hráčů už to ale tak slavné nebylo. Každá místnost nabízela totiž nabízela prostor pouze pro čtyřicet lidí...

Citadel není klasické MMORPG, kde se honíte za questy a plníte dějovou linku. Tady jde především o stavění hradů a sbírání surovin, které najdete všude okolo. Vaše první kroky tedy vypadají tak, že vyjdete z jakéhosi teleportu a pořád chodíte s hlavou dolů mačkajíc přitom klávesu E.

Za sběr nebo výrobu dostáváte zkušenostní body. Pokud jich nasbíráte dostatek, postoupíte na další úroveň, což otevírá možnost pro vylepšení vaší postavy. Krom klasického zvýšení many, životů či poškození tu najdete i rozsáhlý vývojový strom, jenž je rozdělen na několik větví.

Jednou z nich je velice důležitá položka zvaná boj, v níž můžete vyzkoumat nejen zbraně na blízko či na dálku (myšleno kouzelná hůl), ale i zbroj pro vašeho avatara. Najdete tu i oddělení pro stavbu, kouzla nebo tvorbu dalších předmětů. Z ní vyčnívala zejména jedna schopnost a to tvorba létajícího koštěte. Ta pro přihlížející může vypadat velice komicky, pokud si ale zapnete pohled z první osoby, není nic lepšího než vyletět do vzduchu a prohlížet si nádherné scenérie zdejšího světa. Tedy až do té doby než vám dojde mana a vy se nerozplácnete o zem.

img-responsive

Citadel: Forged with Fire | foto: Steam

Stavění na prvním místě

Velice důležitou součástí tohoto titulu je stavba objektů. Za několik hodin sice nestihnete postavit mýtický hrad jako vývojáři v jednom ze svých streamů, ale pěkný dům ze dřeva nebo kamene už se vám podaří vybudovat. Než ale s něčím takovým začnete, potřebujete založit svůj vlastní rod (nebo dům - v angličtině house). Ten si pojmenujete podle svého gusta a začnete do něj zvát členy, kteří vám pomůžou získat věhlas a také suroviny pro první krůčky.

Jakmile si postavíte základy v podobě podlahy a stěn, začíná ta pravá zábava, neboť na ně můžete položit věcičky, které vám pomůžou s dalším rozvojem. Mezi ně patří klasická pec, krejčovský nebo výrobní stůl. S výbavou z ní vyrobenou pak můžete začít prohánět ostatní klany na serveru a stát se pánem světa.

Už 26. července jde hra do prodeje a během beta testu rozhodně ukázala svůj potenciál. Jen se bojíme, že u ni mnoho hráčů nevydrží a během prvních několika hodin ji vypne. Pokud si ale najdete spoluhráče, založíte klan, postavíte epický hrad a budete jej chránit před nepřátelskými Spitfiry (myšleno hráči na košťatech), máte postaráno o desítky hodin báječné zábavy. A to se za necelých 25 euro (cca. 650 korun) rozhodně vyplatí!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Virtuální famfrfál: Vyzkoušeli jsme zajímavý počin od tvůrců Slender: The Arrival

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.