Rusko po jaderné válce: Oblíbená série Metro se vrací!

Trocha hororu, špetka fantasie a pořádná porce povedeného střílení. Na co se můžeme těšit v nadcházejícím Metro Exodus?

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Populární dvojici her založenou na knihách od Dmitry Glukhovského už brzy rozšíří další díl s podtitulem Exodus. Pokračování, které završí trilogii, se dočká několika zajímavých novinek a vylepšení. Pojďme se na ně podívat  v tomto článku.

Arťom v centru všeho

Metro Exodus bude stavět hlavně na příběhu. Děj bude zasazen do roku 2036, tedy čtvrt století po nukleární válce, která naprosto zdevastovala Zemi. Posledních několik tisíc přeživších se krčí v tunelech pod Moskvou a potýkají se s mnohými útrapami. Vysoká radiace způsobila, že se po okolí pohybují zmutované příšery a všude je otrávený vzduch. A do centra tohoto "blázince" se dostanete vy.

4A Games vás opět nechají hrát za protagonistu posledních dvou dílů Arťoma, zda-li se vrátí některé postavy z předchozích částí (což je velice pravděpodobné), s určitostí nemůžeme říct. Víme jen, že se přidáme k frakci "Spartan Rangers," kteří stráží celý široký Východ. My tak budeme moci prozkoumávat postapokalyptické Rusko od Volhy až po zasněžený Ural.

Dechberoucí scenérie

Největší změnou oproti minulým dílům bude otevřenost světa. Tvůrci vám dají možnost v rámci mezí prozkoumávat postapokalyptické reálie Ruské federace, užívat si pohled na radioaktivní Slunce a procházet hororově laděnými lokacemi. Nepůjde ale o tradiční otevřený svět známý z RPG titulů.

„Klasické linearity minulých dílů se nevzdáváme, spíše ji jen obohacujeme o prvky sandboxového survivalu,“ uvedl v rozhovoru pro PCGamesN producent Jon Bloch. „Ve hře jsou větší úrovně s vyšší mírou svobody. Nalajnované sice nebudou, ale příběh v nich už bude. Ten budeme vyprávět jak v lineárních, tak nelineárních úrovních..."

Venku to není tak bezpečné jako v podzemí, budete tak muset dbát na správnou přípravu. Krom samotných zbraní nesmíte zapomínat ve venkovních lokacích nosit masku a pravidelně vyměňovat filtry. Ty se totiž velice snadno zanesou a přece nechcete, abyste se nadýchali nebezpečných zplodin. Důležité bude také její prosklené hledí, na nějž musíte dávat pozor, aby neprasklo.

Jako každá moderní hra obsáhne Exodus cyklus dne a noci, jenž bude hrát podobnou roli jako v Dying Light. Zde sice nebudou nepřátelé rychlejší a silnější, ale pohybovat se za tmy v nebezpečných oblastech může mít fatální následky. K jejich zmírnění by měla pomoct baterka nebo pochodeň, i tak nečekejte kdovíjak bezpečnější průchod, neboť světlem akorát upoutáte nežádoucí pozornost.

Rozhodnutí, která bolí

V Metro Exodus prý máme očekávat i rozhodnutí, která budou ovlivňovat vaše společníky a lidi okolo. Tvůrci se zatím přesně nevyjádřili. ale podle nás se dá očekávat nějaká ta smrt navíc, které můžeme zabránit nebo změna postoje k vaší postavě.

Nejnovější díl oblíbené Glukhovského série letošní rok už nestihne. Vývojáři společně s vydavatelem Deep Silver totiž usoudili, že bude lepší hru vydat až v příštím roce. Metro Exodus můžeme očekávat na tradiční trojici platforem - PlayStation 4, Xbox One a PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rusko po jaderné válce: Oblíbená série Metro se vrací!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.