Pes co štěká, nekouše aneb pět nejzajímavějších "čtyřnohých potvor" ve hrách

Psi nás nedoprovází jen v reálném životě, ale i v tom virtuálním. Proto jsme pro vás vybrali pět nejzajímavějších psích postav.

Fallout 4

Fallout 4 FOTO: http://fallout.wikia.com/

Pes - Fable II

Fable II vyšlo jen na Xbox 360, spoustu hráčů si jej proto nemohlo užít. Ti, kteří měli to štěstí a zahráli si, tak mohou vzpomínat nejen na skvělý příběh a pověstnou atmosféru, ale i na věrného psího společníka, jenž vám stál po boku ať už jste udělali cokoliv.

Dogmeat - série Fallout

Dalším zářným příkladem videoherního pouta mezi psem a člověkem je série Fallout, kde vás pes doprovází za každých okolností. Ve třetím díle byl s vámi, i když jste najali do party někoho jiného, ve čtyřce už jste se ho mohli zbavit. Ale kdo by to dělal, když mu vývojáři razantně vylepšili jeho umělou inteligenci a ten tak dokázal najít zajímavé předměty nebo výrazně pomoci při plnění úkolů či šarvátkách?

Pompidou - Life is Strange

Vývojářům se podařilo vytvořit srdcervoucí příběh s množstvím zajímavých postav. Krom lidí tu ale najdeme i zvířectvo, z něhož vyčnívá zejména pes drogového dealera Franka Bowerse. Ten svého páníčka velice miluje a udělal by pro něj cokoliv, což  dokazuje i jeho chování.

 

Chop - GTA V

Chop sice není ústřední postavou pátého Grand Theft Auto, i tak se můžete těšit na dostatek času, který s ním strávíte. Tento pes, jako většina v tomto žebříčku, je věrný svému pánovi a jeho umělá inteligence je naprogramována tak, aby zaútočil, pakliže bude Franklin v nebezpečí. Stačí tedy, aby na něj někdo začal nadávat a jeho čtyřnohý mazlíček mu přiběhne na pomoc. Umí i několik zajímavých triků a může vás dovést ke skrytým balíčkům, vše ale závisí na jeho momentálním rozpoložení a náladě, jíž si musíte hlídat za pomoci aplikace iFruit.

Parappa Rappa - PaRappa the Rapper

Hlavním protagonistou této japonské hry je pes Parappa Rappa, který se snaží skrze šest různých obtížnostních úrovní vyrappovat si cestu ke slávě. Ač to může znít šíleně, tvůrci pro tuto kreslenou postavičku vytvořili i rodokmen. Ve hře tak můžete potkat Parappovu sestru Pintu, nebo mámu s tátou (Mama Parappa, Papa Parappa). První díl si drží na Metacritic úžasné skóre 92 procent, s jeho pokračováním a portem pro PSP to už tak slavné není.

Sif, Velká šedá vlčice - Dark Souls

Vlci jsou psům velice podobní, nejen vzhledem, ale i chováním. Tato vlčice se ale úplně vymyká. Je větší než všichni psi, které jste doposud viděli a jako jediná dokáže ve své tlamě udržet obrovský meč a ještě vás s ním ohrožovat. Jak je nebezpečná poznáte na vlastní kůži v pekelně těžkém prvním díle Dark Souls.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pes co štěká, nekouše aneb pět nejzajímavějších "čtyřnohých potvor" ve hrách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.