Budoucnost multiplayerového hraní? Porovnáváme dvě největší pecky

Zajímavých multiplayerových her s piráty není nikdy dost. V tomto článku si porovnáme dvě nejambicióznější a řekneme vám, po které se vyplatí sáhnout.

Skull and Bones

Skull and Bones FOTO: Ubisoft

Dříve to byla 2. světová válka, poté ninjové, zombie a teď to vypadá, že by se mezi širokou veřejností mohla stát dalším hitem pirátská tématika. Assassin's Creed IV: Black Flag před lety vzbudilo velký zájem a nyní se v jeho šlépějích budou snažit pokračovat další dvě velké hry - Sea of Thieves od studia Rare a Skulls & Bones od Ubisoftu.

Tituly sdílejí nejen stejný žánr, ale jsou si velice podobné i hratelností. Navíc oba dva mají vyjít ve stejný rok, souboje o fanoušky tedy budou velice intenzivní. A ač toho ještě příliš mnoho nevíme, rozhodli jsme se, že si pro vás připravíme článek, v němž se zaměříme na pro a proti těchto dvou značek.

img-responsive

Skull and Bones | foto: Ubisoft

Začneme u Sea of Thieves. Podle toho, co jsme zatím mohli vidět, to vypadá, že nabídne mnohem více možností, jak se vyřádit. Kromě samotných námořních bitev, na které oba tituly lákají, se můžeme těšit i na prozkoumávání přilehlých ostrovů. Vývojáři totiž chtějí vytvořit něco jako "simulátor piráta," takže vám dají do rukou nejen kormidlo, ale i meč a okolí, v němž můžete najít plno zajímavých pokladů a aktivit.

S realističností to ale příliš nepřehání, protože nabízí i nádherně zpracovaný svět, jenž na prvních záběrech a obrázcích vypadá jako v Yonder: The Cloud Catcher Chronicles (naši recenzi si můžete přečíst zde). Sea of Thieves chce ale hlavně bavit, na ostrovech si tak užijete například střílení nemrtvých vojáků nebo kostlivců.

Tento přístup se ale někomu nemusí líbit. Alternativu tedy představil Ubisoft, který bude spíše realističtější. Své bárce a vojákům budete muset velet s rozvahou a mít všechno dopředu promyšlené, abyste nedopadli špatně. 

Za Skull & Bones stojí stejné studio, které spolupracovalo na Assassin's Creed IV a vytvořilo v něm všemi milované námořní bitvy. Na nejnovějším Assassin's Creed pracuje další studio, jenž stálo za dalšími prvky v Black Flag a pro Ubisoft Singapur tedy vedení našlo lepší uplatnění. Nutno podotknout, že jejich nejnovější počin vypadá velice podobně jako námořní souboje ve čtyři roky staré hře, jen obalené v jiné grafice.

Skull & Bones může také hrát do karet širší portfolio platforem. Zatímco Rare zvolilo jen počítač a Xbox One, Ubisoft se tradičně pokusí potěšit všechny majitele největších konzolí. Na realistické bitvy na mořích se tak krom výše zmíněných platforem mohou těšit i majitelé PlayStation 4.

Rozhodování je tak opět na vás. Chcete-li zavzpomínat na hodiny strávené u Assassin's Creed IV, větší realističnost a věrnější grafické zpracování, sáhněte po Skull & Bones. Chcete-li spíše arkádu s možností prozkoumávání ostrovů, vyberte si Sea of Thieves. Pokud máte PS4, máte jen jedinou možnost - Skull & Bones.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Budoucnost multiplayerového hraní? Porovnáváme dvě největší pecky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.