Co jste nevěděli o GTA V?

Baví vás GTA V? Tak si přečtěte tento článek, v němž najdete několik zajímavostí o vaší oblíbené hře.

GTA V

GTA V FOTO: www.alphacoders.com

Britové kvůli GTA nechodili do práce

Velká Británie patří mezi největší odběratele her na světě. Když tedy vyšlo Grand Theft Auto 5, způsobilo to mezi jeho příznivci velké pozdvižení. Podle dostupných zdrojů uvedlo 14 procent Britů, že v ten den si vybrali nemocenskou dovolenou, aby měli čas na hraní.

Nebojí se používat sprostá slova

Celá série se zaobírá gangsterskou tématikou, takže je jasné, že se ve hře nějaké to sprosté slovo objeví. Pátý díl ale posunul laťku zase o něco dál. Hlavní hrdinové a jejich kumpáni během průchodu příběhem vysloví dvě nejpoužívanější anglická sprostá slova více než tisíckrát. To je dosavadní rekord této značky.

Opravdoví gangsteři

Série GTA je sice známá pro své nepříliš reálné zpracování (divoké honičky s policií, přestřelky...), na jedné věci si ale Rockstar Games dal velice záležet - na dabingu. Aby studio dosáhlo co největší autentičnosti, najali skupinu gansterů, kteří se postarali o hlasové zpracování zdejších kriminálních uskupení.

Věkový rozdíl

Mezi Trevorem a Franklinem je rozdíl téměř dvaceti let, věk jejich dabérů je ale přesně opačný. Steven Ogg, jenž ztvárnil Trevora Phillipse, má ve skutečnosti o pět let méně, než jeho kolega Shawn Fonteno.

Načítací obrazovka v bikinách

Oblíbená a velice známá obrazovka dívky v bikinách mnohým lidem lámala hlavu. Kdo to ve skutečnosti je? Někteří přišli s tvrzením, že jde o herečku Lindsay Lohan, pravda je ale někde jinde. Vývojáři vytvořili postavu podle modelky Shelby Welinder.

Příbuzenské vztahy v GTA

Pamatujete si na legendárního CJ ze San Andreas? Jeho reálnou předlohou byl rapper Young Maylay. Výkon mladého hudebníka se tvůrcům zalíbil natolik, že o několik let později sáhli do jeho rodinných kruhů a Franklina vytvořili podle brantrance Shawna Fontena.

CJ na obalu knihy

Rockstar Games rádi vzpomínají na svého nejslavnějšího hrdinu a prostor mu věnovali i jejich nejnovějším počinu. V Lesterově domě, kam se můžete dostat během misí v Online módu nebo hře pro jednoho hráče, můžete najít knihu, na jejímž obalu je vyobrazen sám CJ.

Některé postavy spí kratší dobu

Pokud si chcete uložit hru tím, že se uložíte ke spánku, všimněte si, že s odlišnou postavou uběhne také jiný čas. Michael nejspíše vede nejspokojenější život, proto mu stačí jen šest hodin spánku, Franklin se spokojí s průměrnou osmihodinovou dobou, zatímco Trevor prospí polovinu dne.

Drahý vývoj, velký výdělek

Vývoj GTA 5 spolkl neuvěřitelných 137 milionů dolarů a společně s výdaji na marketing se Rockstar Games dostalo na více než 250 milionů dolarů. Jenže takto vysoké výrobní náklady jim vůbec nemusely vadit, protože se zaplatily už během předprodejů. Celkově tak titul vydělal více než 800 milionů dolarů a prodal 75 milionů (!) kopií. Čísla ale pochází z údajů na začátku roku, mohly se tak zase o něco posunout.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o GTA V?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.