Fanoušci Game of Thrones, tyto hry si musíte zahrát!

Nová série Her o Trůny je venku. První epizodu už jste určitě viděli, na tu další si ale musíte ještě počkat. Proč si tedy nezkrátit čekání nějakou z těchto her?

Game of Thrones

Game of Thrones FOTO: www.highreshdwallpapers.com

A Game of Thrones: Genesis

Svět Her o Trůny si úplně říká o videoherní adaptaci v podobě strategie. To si uvědomilo i studio Cyanid, které ve spolupráci s vydavatelem Focus Home Interactive v roce 2011 vydalo strategii s přídomkem Genesis. V ní se po vzoru Total War snažíte obsazovat hrady, města či životně důležité doly, přičemž hlavním úkolem je usednout na Železný trůn. Nečekejte ale žádné masivní bitvy, spíše šarvátky po vzoru Grand Ages: Medieval.

 

Game of Thrones (2012)

Stejné studio se postaralo o produkci AAA RPG pro počítače, PlayStation 3 a Xbox One. Hra nabízí hned dva originální příběhy, v nichž se ujmeme role Alestera Sarwycka a Morse Westforda. Děj je dostatečně zajímavý, přičemž jeho "trvanlivost" ještě více natahuje přídavek Beyond the Wall, jenž nabízí novou lokaci a několik dalších hodin navíc.

Game of Thrones Ascent

Nebaví vás AAA tituly a chtěli byste raději něco menšího, čemu se můžete v malých dávkách věnovat každý den? Tak sáhněte po prohlížečové hře Game of Thrones Ascent. Jde o point-and-click RPG vyvinuté a vydané společností Disruptor Beam. Ve hře plníte úkoly, budujete a spravujete armádu, nebo provádíte rozhodnutí, která mohou ovlivnit váš budoucí přísun dalších questů. A nejlepší na tom všem je, že Ascent můžete hrát úplně zadarmo!

 

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Nejznámější videoherní adaptací je dozajista adventurní série od Telltalu, která vyšla v roce 2014. Hra se odehrává v období mezi koncem třetí série a začátkem té páté. Děj sleduje příběh a útrapy domu Forresterů. Hráč se v šesti epizodách vžije hned do pěti členů rodiny a postupně se setká s mnoha známými i méně známými postavami z tohoto univerza. V průběhu provádí rozhodnutí, která mají dopad na průběh dalších epizod...

Pokud si chcete titul zahrát, můžete sáhnout po nejnovějším balíčku od Humble Bundle, kde krom této adaptace naleznete i spoustu dalších zajímavých titulů od společnosti Telltale Games.

 

Bonus - Komunitní modifikace

Pokud se vám nelíbí oficiální herní adaptace, můžete sáhnout po několika velice povedených komunitních módech. Fanoušky strategií a majitele Total War: Attila potěší propracovaná modifikace Seven Kingdoms. Majitelé Mediaval II zase mohou sáhnout po submodu pro Westeros: Total War s prozaickým názvem Game of Thrones. Dvojice zajímavým prací fanoušků se dočkal i první a druhý díl Crusader Kings. A určitě vás nepřekvapí, že prostor dostalo toto univerzum i ve Skyrimu.

Bonus - Zaklínač 3: Divoký hon

Je to úplně jiná dimenze, zpracování i pojetí, ale Zaklínače 3 si spoustu fanoušků Her o Trůny velice snadno zamiluje. Děj hry je temný, zdejší lidé nevrlí a plní nenávisti, zatímco na pozadí bují Geraltovy milostné pletky, které se CD Projekt RED nebál náležitě ztvárnit. Najdete tu i politikaření (do kterého se ale "Geralt neplete") i pozadí konfliktu mezi Severními královstvími a roztahovačným císařstvím Nilfgaard. Úžasné na tom všem je, že ač se jedná už o třetí pokračování, nemusíte mít znalosti z předešlých dílů ani knih. Pokud však budete chtít, hra vám nabídne hloubku. To vše je zabaleno v úžasné grafice a skvělém hudebním podkresu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fanoušci Game of Thrones, tyto hry si musíte zahrát!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.