Fanoušci Game of Thrones, tyto hry si musíte zahrát!

Nová série Her o Trůny je venku. První epizodu už jste určitě viděli, na tu další si ale musíte ještě počkat. Proč si tedy nezkrátit čekání nějakou z těchto her?

Game of Thrones

Game of Thrones FOTO: www.highreshdwallpapers.com

A Game of Thrones: Genesis

Svět Her o Trůny si úplně říká o videoherní adaptaci v podobě strategie. To si uvědomilo i studio Cyanid, které ve spolupráci s vydavatelem Focus Home Interactive v roce 2011 vydalo strategii s přídomkem Genesis. V ní se po vzoru Total War snažíte obsazovat hrady, města či životně důležité doly, přičemž hlavním úkolem je usednout na Železný trůn. Nečekejte ale žádné masivní bitvy, spíše šarvátky po vzoru Grand Ages: Medieval.

 

Game of Thrones (2012)

Stejné studio se postaralo o produkci AAA RPG pro počítače, PlayStation 3 a Xbox One. Hra nabízí hned dva originální příběhy, v nichž se ujmeme role Alestera Sarwycka a Morse Westforda. Děj je dostatečně zajímavý, přičemž jeho "trvanlivost" ještě více natahuje přídavek Beyond the Wall, jenž nabízí novou lokaci a několik dalších hodin navíc.

Game of Thrones Ascent

Nebaví vás AAA tituly a chtěli byste raději něco menšího, čemu se můžete v malých dávkách věnovat každý den? Tak sáhněte po prohlížečové hře Game of Thrones Ascent. Jde o point-and-click RPG vyvinuté a vydané společností Disruptor Beam. Ve hře plníte úkoly, budujete a spravujete armádu, nebo provádíte rozhodnutí, která mohou ovlivnit váš budoucí přísun dalších questů. A nejlepší na tom všem je, že Ascent můžete hrát úplně zadarmo!

 

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Nejznámější videoherní adaptací je dozajista adventurní série od Telltalu, která vyšla v roce 2014. Hra se odehrává v období mezi koncem třetí série a začátkem té páté. Děj sleduje příběh a útrapy domu Forresterů. Hráč se v šesti epizodách vžije hned do pěti členů rodiny a postupně se setká s mnoha známými i méně známými postavami z tohoto univerza. V průběhu provádí rozhodnutí, která mají dopad na průběh dalších epizod...

Pokud si chcete titul zahrát, můžete sáhnout po nejnovějším balíčku od Humble Bundle, kde krom této adaptace naleznete i spoustu dalších zajímavých titulů od společnosti Telltale Games.

 

Bonus - Komunitní modifikace

Pokud se vám nelíbí oficiální herní adaptace, můžete sáhnout po několika velice povedených komunitních módech. Fanoušky strategií a majitele Total War: Attila potěší propracovaná modifikace Seven Kingdoms. Majitelé Mediaval II zase mohou sáhnout po submodu pro Westeros: Total War s prozaickým názvem Game of Thrones. Dvojice zajímavým prací fanoušků se dočkal i první a druhý díl Crusader Kings. A určitě vás nepřekvapí, že prostor dostalo toto univerzum i ve Skyrimu.

Bonus - Zaklínač 3: Divoký hon

Je to úplně jiná dimenze, zpracování i pojetí, ale Zaklínače 3 si spoustu fanoušků Her o Trůny velice snadno zamiluje. Děj hry je temný, zdejší lidé nevrlí a plní nenávisti, zatímco na pozadí bují Geraltovy milostné pletky, které se CD Projekt RED nebál náležitě ztvárnit. Najdete tu i politikaření (do kterého se ale "Geralt neplete") i pozadí konfliktu mezi Severními královstvími a roztahovačným císařstvím Nilfgaard. Úžasné na tom všem je, že ač se jedná už o třetí pokračování, nemusíte mít znalosti z předešlých dílů ani knih. Pokud však budete chtít, hra vám nabídne hloubku. To vše je zabaleno v úžasné grafice a skvělém hudebním podkresu.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fanoušci Game of Thrones, tyto hry si musíte zahrát!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Super Meat Boy v moderní grafice? To je pekelně těžká plošinovka Robbie…

14.08.2018 19:54 Tři tvůrci, spousta příběhů a jedna hra. Hra, se kterou chce malé řecké studio Pixer Reign prorazit…

Americkému fotbalu se daří! Série Madden NFL už překonala neuvěřitelná…

14.08.2018 18:52 Americký fotbal je mezi hráči zřejmě populární. Dokládají to i prodejní výsledky celé série.

Související:

Nejčtenější články

  1. Assassin's Creed Odyssey nabídne doslova neomezené možnosti při soubojích

  2. Ušetřete na hrách od Bethesdy při příležitosti QuakeConu 2018

  3. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.