Co jste nevěděli o Counter Strike: Global Offensive?

CS: GO je jednou z nejhranějších her dneška. Víte ale, že nemusela vůbec vzniknout? Více v článku.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Steam

Měl to být port Counter Strike: Source pro konzole

Ještě v době, kdy lidé v hojném počtu hráli CS 1.6, vyšlo jeho pokračování s novějším enginem a lepší grafikou. Moc lidí titul nepřitáhl, i přesto se jej tvůrci snažili rozšířit na konzole. Po několika letech práce ale Valve usoudilo, že je čas vydat nový díl. Využili vytvořených souborů, přidali něco nového a vznikl Global Offensive.

Na začátku chyběl kompetitivní mód i skiny

Dnes tak populární kompetitivní mód, kvůli němuž většina lidí Global Offensive hraje, v prvopočátku chyběl. Stejně tomu tak bylo i v případě skinů, nedílné součásti inventáře správného "cskaře." Dalo by se tak říct, že šlo jen o vylepšený source s několika novými mody, hezčí grafikou a jinou hlavní nabídkou.

img-responsive

Counter Strike: Global Offensive | foto: YouTube

Cross-platform multiplayer

Původně měla hra vyjít i na konzoli PlayStation 3 a Valve s ní mělo velké plány. Chtělo postavit všechny platformy na stejnou úroveň a nechat mydlit konzolové hráče s těmi na počítačích. Vývojáři ale nakonec tento záměr přehodnotili, což je škoda. Představte si ten zmatek a ještě více ruských nadávek od hráčů s ovladačem!

Zapnutá nápověda vám pomůže najít bombu

Znáte tu prekérní situaci, když hrajete za counter-teroristu a musíte zneškodnit bombu, jenže ona je skryta pod zástěrou kouře? Máme pro vás jednoduché řešení! Stačí zapnout nápovědu a pokud se něco takového stane, hra vás k ní sama navede.

Pirátská angličtina

Už vás nebaví pořád ta samá ohraná písnička? Ve hře si za pomoci příkazu "-language pirate" můžete zapnout pirátskou angličtinu. Jedná se o zajímavé zpestření pro ty, kteří dobře rozumí cizí řeči a jsou seznámeni s námořní hantýrkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Counter Strike: Global Offensive?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.