Co jste nevěděli o Counter Strike: Global Offensive?

CS: GO je jednou z nejhranějších her dneška. Víte ale, že nemusela vůbec vzniknout? Více v článku.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Steam

Měl to být port Counter Strike: Source pro konzole

Ještě v době, kdy lidé v hojném počtu hráli CS 1.6, vyšlo jeho pokračování s novějším enginem a lepší grafikou. Moc lidí titul nepřitáhl, i přesto se jej tvůrci snažili rozšířit na konzole. Po několika letech práce ale Valve usoudilo, že je čas vydat nový díl. Využili vytvořených souborů, přidali něco nového a vznikl Global Offensive.

Na začátku chyběl kompetitivní mód i skiny

Dnes tak populární kompetitivní mód, kvůli němuž většina lidí Global Offensive hraje, v prvopočátku chyběl. Stejně tomu tak bylo i v případě skinů, nedílné součásti inventáře správného "cskaře." Dalo by se tak říct, že šlo jen o vylepšený source s několika novými mody, hezčí grafikou a jinou hlavní nabídkou.

img-responsive

Counter Strike: Global Offensive | foto: YouTube

Cross-platform multiplayer

Původně měla hra vyjít i na konzoli PlayStation 3 a Valve s ní mělo velké plány. Chtělo postavit všechny platformy na stejnou úroveň a nechat mydlit konzolové hráče s těmi na počítačích. Vývojáři ale nakonec tento záměr přehodnotili, což je škoda. Představte si ten zmatek a ještě více ruských nadávek od hráčů s ovladačem!

Zapnutá nápověda vám pomůže najít bombu

Znáte tu prekérní situaci, když hrajete za counter-teroristu a musíte zneškodnit bombu, jenže ona je skryta pod zástěrou kouře? Máme pro vás jednoduché řešení! Stačí zapnout nápovědu a pokud se něco takového stane, hra vás k ní sama navede.

Pirátská angličtina

Už vás nebaví pořád ta samá ohraná písnička? Ve hře si za pomoci příkazu "-language pirate" můžete zapnout pirátskou angličtinu. Jedná se o zajímavé zpestření pro ty, kteří dobře rozumí cizí řeči a jsou seznámeni s námořní hantýrkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Counter Strike: Global Offensive?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

The Elder Scrolls jako strategie? Mod pro Medieval 2: Total War dostal…

21.01.2019 17:46 Je libo strategie ze světa The Elder Scrolls?

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  3. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.