Souboje a český dabing: Na co se můžeme těšit v Kingdom Come: Deliverance?

Kingdom Come: Deliverance je rozhodně jednou z nejambicióznějších českých her za posledních několik let. Proč si ve světě získala takový zvuk? Co nám nabídne zajímavého?

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: www.kingdomcomerpg.com

Realismus především

Poslední dobou se rádi upínáme k historii. V hokeji nám to už několik let nevychází, o fotbalu nemluvě a herní průmysl v České republice už není na tak vysoké úrovni, jak býval. Ke dnům minulým se upoutali i Warhorse, kteří vytváří historickou hru z počátku 15. století - Kingdom Come: Deliverance.

RPG vytvářené v Cry Enginu se bude odehrávat v Česku, v době kdy na trůn nastoupil po smrti Karla IV. jeho syn Václav IV. Po jeho korunovaci ho ale bratr Zikmund uvězní a napadne království se svou armádou. Vy se vžijete do kůže mladého kováře Jindřicha, přes kterého se přežene Zikmundova pohroma. Přijde o rodinu, domov a jako v každé správné hře se bude chtít vrahům pomstít.

Na rozdíl od jiných titulů ale bude titul Dana Vávry sázet na realismus. Můžeme se tedy těšit nejen na historické oděvy, hrady, ale hlavně na propracovaný soubojový systém. Ten bude vycházet z reálných šermířských soubojů, bude založen na důkladných studiích, středověkých šermířských technikách a fyzikálním pojetí meče. Můžete také hrát jako lučištník, ale počítejte s tím, že to nebude tak jednoduché, jako v ostatních hrách.

Velice důležitou a zajímavou součástí budou bitvy. Krom malých šarvátek muž proti muži nebo 1v2 se tak můžeme těšit na obléhání hradu nebo konflikt proti Zikmnudovým vojskům. Jsme zvědaví, jak to bude v plné hře vypadat, neboť skloubit těžký soubojový systém s několika stovkami až tisící vojáky zápolícími proti sobě, bude docela oříšek. V týmu ale působí zkušení "mazáci," jenž mají za sebou spoustu celosvětově úspěšných titulů, o kvalitu se tak nemusíme obávat.

Chytré minihy

Rozmanitý svět bude plný úkolů a možností, jak k jejich řešení přistoupit. Můžete si hrát na hrubiána a každý problém řešit silou, poté ale musíte počítat s problémy. Jste-li klidnější povaha, můžete využít diplomacii nebo zdejší obyvatelstvo. Interakce s ostatními bude i tak velmi důležitá, neboť s dobrou reputací se budete moci těšit z jejich přízně, zatímco bez ní to bude naopak.

Do hratelnosti se samozřejmě promítnou i některé minihry. Mezi ně patří například páčení zámků nebo příprava jídla, některé už ale tvůrci vyškrtly. Tento osud potkal kovářskou minihru, která paradoxně vypadala ze všech nejzajímavěji. Warhorse taktéž zavrhlo myšlenku psího společníka.

Bude český dabing?

Hra se odehrává v Českém království, dabing by se tedy přímo vybízel. Jak se ale blíží datum vydání, vypadá to s jeho realizací víc a víc bledě. Problém údajně není v samotném Warhorse. Jak sám Dan Vávra tvrdí, jsou to patrioti a český dabing ve hře opravdu chtějí, jen je těžké najít někoho, kdo by se této těžké práce ujal.

V rozhovoru pro facebookovou stránku o češtinách do her PR manažer přehodil odpovědnost na lokálního distributora. Problém ale může být i to, že Kingdom Come: Deliverance je opravdu rozsáhlý titul s desítkami hodin dialogů, což by pokusy o kvalitní dabing ještě více ztížilo. V srdcích českých hráčů ale ještě ponechal zrnko naděje.

„My bychom samozřejmě český dabing chtěli. Překlad jsme udělali, jde tedy o samotný dabing a jeho produkci. Je ale potřeba myslet na to, že jde o 400 až 500 tisíc slov, desítky unikátních herních postav a spoustu času ve studiu. Jde o práci desítek lidí po dobu několika měsíců. K této otázce se snad ještě vrátíme, až bude víc času."

Sám Dan Vávra po skončení kampaně na Kickstarteru vysvětloval, že dabing nebude problém peněz, ale času. Ten už českému studiu ubývá, neboť vydání je naplánováno na únor příštího roku. Jistá naděje, že by se postavy v podání známých českých herců ve hře objevily až nějaký čas po vydání, tu ale ještě je.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Souboje a český dabing: Na co se můžeme těšit v Kingdom Come: Deliverance?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.