Pět her, které by si zasloužily vlastní animovaný seriál

Animovaný seriál by slušel mnohem více titulům, než jen nedávno oznámenému Assassin's Creed. Vybrali jsme pro vás pět značek, které si o podobné zpracování přímo říkají!

Zaklínač 2: Vrahové králů

Zaklínač 2: Vrahové králů FOTO: Nexusmods.com

Zaklínač

Zaklínač sice dostane svůj seriál, který bude mít pod palcem Netflix a samotný Sapkowski, ale přetvořit podobné univerzum plné příšer, magie a nadlidsky rychlých zabijáků do snesitelné podoby bude oříšek. Proč tedy nevytvořit jeho animovanou variantu, ve které by se mohla promítnout nejen nadlidská rychlost zaklínačů, potvory, ale i ranec humoru?

O něco takového se dva měsíce po vydání pokusil kanál s názvem seanzoz, který přinesl krátkou kreslenou parodii na třetí díl s podtitulem Divoký Hon. Do čtyřminutového videa dokázal autor promítnout spoustu vtipu a dokázal, že podobný počin větších rozměrů by rozhodně nebyl k zahození.

Dishonored

Dishonored má bezpochyby jeden z nejzajímavějších světů, který byl v posledních letech vytvořen. Mix gotiky, steampunku, příměsi temné a brutální tématiky zaujal miliony hráčů po celém světě, což z něj dělá perfektního kandidáta. 

Na tuto hru vzniklo hned několik parodií (doporučujeme zejména tu od Thunderhumor), nejlepší animované zpracování ale vytvořila sama Bethesda, když vydala třídílnou sérii nazvanou The Tales from Dunvall. Proč v něčem takovém nepokračovat? 

Dynasty Warrior

Řežba stovek a tisíců nevinných vojáků v zajímavém historickém prostředí - to je Dynasty Warrior, legendární série od Koney Tecmo. Vývojáři vydali už osm velkých dílů a filmové zpracování je stále v nedohlednu. Animovaná podoba by tomuto kousku opravdu seděla. Na plátně by se dalo zachytit to absolutní šílenství a drama. Mohlo by sledovat příběh Zhao Yuna, kterak se prokousává Válkou třech království a celkový zážitek by pak mohli tvůrci ještě více umocnit střídáním perspektiv.

Fallout

Fallout už se několik let řadí mezi aspiranty na seriálové zpracování, dosud se ale k ničemu podobnému Bethesda nerozhoupala. Minulý rok vzali "osud" do vlastních rukou fanoušci a vytvořili velice povedenou variaci na jejich oblíbenou hru, která do dnešního dne na YouTube nasbírala více než půl milionu zhlédnutí. O klasický snímek by tedy rozhodně zájem byl a co se týče animované podoby, tak jí by diváci rozhodně nepohrdli.

Série Fallout na podobný počin potenciál rozhodně má. Postapokalyptický svět plný zmutovaných příšer a frakcí roztroušených po celém světě, bezmoc, naděje - to všechno by se dalo vměstnat do úžasné animované podívané. 

 

Mass Effect

Andromeda měla být velkolepým návratem série. Po úžasné Shepardově trilogii měla započnout další vesmírná dobrodružství a vytvořit půdičku pro další pokračování. Jenže to se zvrtlo. Veřejnost čtvrtý díl nepřijala tak, jak si v EA představovali a vypadá to, že novou hru z této série jen tak neuvidíme. Je tady ale šance na nápravu - seriál!

Svět Mass Effectu rozhodně není vyčerpaný a nabízí spoustu možností, jak dál děj rozvíjet. Příběhovou linku by mohli tvůrci obohatit intenzivní akci, melodramata a samozřejmě romantiku, která je s touto sérií tak nějak spjatá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět her, které by si zasloužily vlastní animovaný seriál

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.