Red Dead Redemption na PC? To je Wild West Online

Fanoušci už dlouho volali po Red Dead Redemption na PC. Nyní jim toto čekání vynahradí nezávislý titul Wild West Online.

Wild West Online

Wild West Online FOTO: www.playwwo.com

Největší rozdíl mezi Red Dead Redemption a Wild West Online najdeme hned v samotném žánru. Zatímco RDR cílí spíše na příběh a zážitek pro jednoho hráče, WWO bude rozlehlé MMO s otevřeným světem vytvořené exkluzivně pro PC. Bude toho samozřejmě ale mnohem víc.

Můžete být kým chcete

Divoký západ byl nespoutaný, plný lapků, indiánů a bezmocných strážců zákona. Stejně nespoutaní můžete být i vy. Hra vám nebude vyšlapávat cestičku a říkat, jakým stylem máte hrát. Chcete být zločinec? Proč ne? Zabíjejte lidi, vykrádejte obchody, nevinné prospektory a rázem po vás půjde každý šerif. Pokud to trochu přepísknete, může se stát, že na vaši hlavu bude vypsána odměna, které  neodolají ostatní hráči a půjdou po vašich stopách.

Každá mince má dvě strany, vy se tak můžete ocitnout nejen na té špatné, ale i na té dobré. Nemusíte být nutně v policejním sboru, stačí se držet zákona a nedělat hlouposti. Co takový prospektor? Nebo farmář?

Zajímavé je, že Wild West Online nabídne mnohem hlubší pohled na Divoký západ, než tomu bylo doposud. Ve zdejších dolech půjdou těžit suroviny, což umožňuje další specializaci pro hráče. Také ale můžete zakoupit pozemek a pěstovat produkty na své farmě. Vždy si ale musíte dávat pozor na ty zlé, kteří vás mohou o všechno připravit.

Svět na dlani

Pořádné MMO musí mít také propracovaný a zajímavý svět. 612 Games samozřejmě nechtějí nic podcenit a slibují, že v něm najdeme nádhernou nedotčenou přírodu, tábory osadníků, skrýše banditů, farmy, malé osady, velká města a samozřejmě železnice, které budou nejdůležitější tepny propojovat.

Ve městech naleznete i trochu té zábavy. V tradičních salónech (hospodách) můžete s kumpány popíjet whiskey, nebo si zahrát některou z miniher. U krejčího nakoupíte nový ohoz, ve stájích zase nějaké to vybavení pro svého koně a u prodejce zbraní tolik potřebné kolty nebo pušky, které vás ochrání před dotírajícími bandity.

Spoustu zábavy

Jelikož bude Wild West Online MMO, nalezneme tu samozřejmě i PvP a či PvE aktivity. Bude se jednat zejména o mise zadávané všude přítomnými NPC, v budoucnu však mají přibýt i zajímavější módy.

První na řadě má být tzv. Night Manager. V něm vás postava ovládaná počítačem najme na noční úkol, v němž budete chránit určitou budovu. Jakmile fušku přijmete, ostatní hráči dostanou oznámení, že můžou na banku, policejní základnu či dům starosty zaútočit a získat tak zajímavý loot. Vy se budete muset zabarikádovat a udržet proti přesile po určitý časový limit. Pakliže se vám to povede, získáte odměnu.

Druhý a zároveň poslední mód bude Vlaková loupež. Hráči se opět rozdělí na dvě skupiny - jedna bude krást a ta druhá chránit. Vlak půjde obrat o suroviny dvěma způsoby - buďto jej zastavíte za chodu, nebo nastoupíte na jedné ze stanic. Na ní se rozhodnete, jestli chcete kolos bránit, nebo raději zvolíte druhou stranu mince.

Postupně vývojáři chtějí rozšiřovat už tak dost rozlehlý svět. Po těchto dvou módech mají v plánu přinést do hry nový biom v podobě zasněžených hor. O nějakou dobu později zase přibudou mexické pouště. A nejdůležitější na tom je, že všechna jmenovaná rozšíření (i módy) budou zcela zdarma!

Wild West Online vychází už v prosinci tohoto roku. Ještě před tím ho ale čeká uzavřená alfa, jejíž datum tvůrci naplánovali na letošní léto, a uzavřená beta. Hru si už nyní můžete předobjednat na oficiálních stránkách.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Red Dead Redemption na PC? To je Wild West Online

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.