Co jste nevěděli o Battlefield 1?

Battlefield 1 je už sice téměř rok stará hra, ale i tak nabízí spoustu nevídaných možností a zajímavostí, o kterých jste doteď nevěděli. Tady je výběr pěti nejzajímavějších.

Battlefield 1

Battlefield 1 FOTO: Electronic Arts

Na poprvé byl koncept 1. světové války odmítnut

1. světová válka je neotřelé téma. Počet her, věnujících se této tématice bychom (s nadsázkou) spočítali na prstech jedné ruky. Vyzkoušet zbrusu nové prostředí bez jakékoliv konkurence je tedy sázka na jistotu! Viceprezident společnosti EA si ale na začátku myslel opak.

„1. světová válka je zákopový konflikt, tohle přece nemůže nikoho bavit," řekl. Poté mu však DICE přinesli ukázat krátké demo, které ho přesvědčilo, že by to mohlo mít smysl. A udělal velice dobře. Battlefield 1 dosud prodal více než 15 milionů kopií a v budoucnu EA očekává další příliv hráčů. Titul má rozšířit nabídku Origin/EA Acces, který stojí jen sto korun měsíčně. Více naleznete v tomto článku.

Můžete oživit medika jeho vlastní sadou

Medik je důležitou součástí každého válečného konfliktu. Občas pomůže s útočnou akcí a léčí zraněné vojáky. Ale co když se něco stane jemu samotnému? V Battlefieldu je možné vašeho medika opět přivést k životu za pomoci jeho vlastní lékárničky. Stačí, když ji upustí na zem a o zbytek se postará kolem probíhající společník.

Zabijte protivníka padající bránou

Poslední díly série stavěly na kompletně zničitelném prostředí, které umožnilo ztvárnit konflikt ještě reálněji. Podobně je na tom i nejnovější pokračování, v kterém můžete využít věcí okolo k zastavení svého nepřítele. Tak například na mapě Ballroom Blitz můžete s trochou trpělivosti zabít nepřítele padající bránou. Jak to udělat? To zjistíte tady:

Nejmenší pistole v Battlefield 1 vychází ze skutečnosti

Pokud jste si mysleli, že nejmenší pistole v Battlefield 1 přidali vývojáři jen pro pobavení hráčů a že taková zbraň přece nemohla existovat, tak jste se spletli. Pistole zvaná 2mm Kolibri byla patentována v roce 1910 a veřejnosti představena na začátku 1. světové války. V roce 1938 se přestala vyrábět a stala se sběratelským unikátem.

V kampani si můžete zahrát za holuba

Vývojáři vám ve hře umožní prožít nejen úžasné bitvy jednoho z nejkrvavějších konfliktů v historii, ale také průzkum bojiště z ptačí perspektivy. V jedné misi se tedy místo ovládání jednoho z vojáků můžete proletět v kůži holuba a prohlédnout si bojiště z ptačí perspektivy. To je poměrně zajímavé zpestření, nemyslíte?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Battlefield 1?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.