Spasí Metal Gear Survive Konami?

Metal Gear Survive je jedním z vlajkových titulů Konami, který už brzy vyjde. Přenesou ale fanoušci přes srdce, že na něm nepracuje oblíbený Hideo Kojima?

Metal Gear Survive

Metal Gear Survive FOTO: Reprofoto YouTube

Po odchodu Hidea Kojimy z Konami to vypadalo, že značka Metal Gear Solid zahyne. Jenže to se nestalo a studio už brzo po tom, co slavný designér a scénárista odešel, oznámilo hororovou survival hru v alternativní verzi MGS univerza.

V Metal Gear Survive bude jak dějová linka pro jednoho hráče, tak multiplayer. Konami zatím ukazovalo zejména hru pro více hráčů, na E3 dokonce dovolili novinářům a vybraných šťastlivcům vyzkoušet jejich PvE systém.

Podle těch, kteří si ji mohli vyzkoušet, byly kooperativní mise proti nemrtvým nepřátelům docela výzva a co je nejdůležitější, zábava. No a i když se na největším herním veletrhu nejnovější počin od Hidea Kojimy neukázal, spoustu lidí, i přes počáteční skepsi, začíná favorizovat titul od původního působiště slavného designéra.

S novým vedením přichází také změny. Poprvé v sérii tak nebudeme hrát za Solid Snakea, ale za vámi vytvořenou postavu. Zajímavé je, že pro multiplayer nejsou připraveny žádné třídy, které by váš charakter už od počátku usměrnily. Na začátku dostanete jen několik bodů schopností a bude na vás, jakým směrem se začnete ubírat.

Zajímavé je, že Konami označilo svou hru PEGI ratingem M, hra tedy bude přístupná až od osmnácti let. Že by nás krom krvavého obsahu čekaly i nějaké pikantní scénky?

Metal Gear Survive má tedy rozhodně potenciál, jenže i tak může mít titul problémy s prodeji. Nebude to odfláknutou hratelností, špatnou grafikou nebo příběhem, ale zejména fanoušky Hidea Kojimy. Tento početný zástup možná bude MGS ignorovat jen kvůli jeho absenci ve vývojářském týmu. A zvláštní rozhodnutí, kterými chtějí tvůrci posunout Pro Evolution Soccer 2018 "dál," tak možná dopomůžou k špatným finančním výsledkům. Vypadá to, že příští roky budou pro tuto společnost hodně krušné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Spasí Metal Gear Survive Konami?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.