Co nás čeká nového? Ty nejzajímavější funkce v Assassin's Creed Origins

Od série Assassin's Creed si Ubisoft už léta hodně slibuje. Předloni ale titul nezaujal a na Origins tak leží těžké břímě - obnovit zašlou slávu značky. Pomůže mu těchto pět funkcí?

Assassin's Creed: Origins

Assassin's Creed: Origins FOTO: Ubisoft

Průzkum podmořského světa

Assassin's Creed Origins nebude mít jen obrovský otevřený svět, ale i jeho podmořskou podobu. Podle posledních informací to vypadá, že budeme moci prozkoumávat ruiny ukryté pod vodou, hledat vraky lodí a svobodně se potápět.

Něco podobného nabídl už Black Flag, jenže tehdy jsme mohli lovit truhly nebo fragmenty animu jen v uzavřených lokacích. To se ale dalo pochopit, protože moře ve čtvrtém díle bylo opravdu rozsáhlé a zabíralo mnohem větší plochu než pevnina.

Boj na mnohem více místech

S prozkoumáváním moří souvisí další zajímavost - ve hře budeme bojovat na mnohem více místech, než jsme byli doposud zvyklí. Starověký Egypt nebyl ani zdaleka bezpečné místo, proto si budeme muset dávat pozor, ať nás čeká jakýkoliv úkol. Nikdy si nemůžeme být jistí, zda-li nezaútočí hroch, nebo jestli ten krokodýl, co po vás tak hladově kouká, obědval.

Nová fauna a flóra ale nabízí spoustu možností i pro vás. Jako v minulých dílech můžete využít zvířata ve svůj prospěch. Nechte je, aby rozsápali své věznitele, lovte je, abyste mohli vylepšovat svoje vybavení, nebo místo koně osedlejte velblouda!

Crafting a vylepšování předmětů

Assassin's Creed Origins nabídne mnohem propracovanější systém výroby a vylepšování předmětů, než tomu bylo dříve. Zbraně, které si nevylepšíte, budou mít mnohem horší vlastnosti. Žádná z nich, ani ta nejlepší, nedokáže zabít člověka na jednu ránu/seknutí, pokud ale zapracujete na určité vývojové větvi i samotném předmětu, může se vám to jednoho dne podařit.

Vývojový strom

Po vydání čtvrtého dílu si spousta novinářů i fanoušků stěžovala, že je soubojový systém příliš jednoduchý. Aby podobným řečem zabránili, přišlo Unity s vývojovým stromem a souboje byly rázem obtížnější. Podobný RPG systém přinesl i předloňský Syndicate, v mnohem rozšířenější verzi se ho dočkáme ale až letos v říjnu.

Ten nabídne tři základní větve - master hunter (nejspíše pro hráče vyznávající boj z dálky za pomoci luku), master warrior (pro boj zblízka) a master seer (pro asasíny, jimž je bližší tichý postup hrou). Budete si moci plně rozvinout jednu z větví, nebo částečně všechny. Podle tvůrců je důležité, aby si každý hráč našel svůj mix, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Žádný orlí pohled

V Assassin's Creed Origins bude vůbec poprvé chybět orlí pohled, nahradit ho má Bayekův orel Senu. Do hry by Senu mohl přinést neotřelé prvky plánování, ale jak se říká, zvyk je železná košile. Eagle vision patřil k sérii už od nepaměti a měnit ho za prvek známý z Far Cry: Primal nám nepřijde jako nejšťastnější tah. Alespoň že nám ponechali skok důvěry...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co nás čeká nového? Ty nejzajímavější funkce v Assassin's Creed Origins

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.